Cena:

Prodeje smartphonů od HMD Global strmě klesají. Pomůže chystaná Nokia 6.3? (oživeno)

Nokia 5 3

Smartphonům Nokia klesá obliba, v minulém kvartále se jich prodalo pouze 1,7 milionů, což je nejslabší číslo za poslední tři roky. HMD si navíc nemůže stěžovat na koronavirus, zájem o telefony finské společnosti klesá již třetí kvartál v pořadí.

nokia smartphone sales

Reputaci by mohly částečně napravit telefony představené na konci března, ovšem ještě více nás zajímá letošní podzim, kdybychom se měli konečně dočkat plnohodnotné vlajkové Nokie. Tu podle zdrojů serveru NokiaPowerUser doprovodí levnější model Nokia 6.3.

Nokia 6.3: střední třída s Zeiss optikou

Loňská premiéra Nokie 6.2 byla poněkud rozpačitá, neboť se v podstatě jednalo o Nokii 7.2 s horší výbavou v totožném těle. Zda HMD letos tuto strategii zopakuje, netušíme. Od Nokie 6.3 máme podle NokiaPowerUser očekávat čipset Qualcomm Snapdragon 670 nebo 675, čtyřčočkový fotoaparát s puncem značky Zeiss, a lepší selfie kameru ubytovanou ve výřezu PureView displeje.

Nokia 5 3
Nokia 5.3 (zdroj: oficiální)

Nokia 6.3 má spatřit světlo světa někdy ve třetím kvartále letošního roku, cena telefonu má být stanovena na 249 EUR (asi 6 700 korun) za konfiguraci se 3 GB RAM a 64GB úložištěm.

Oživeno 15.5.

O Nokii 6.3 se v tomto týdnu objevily některé nové informace. Zdá se, že o její pohon se nakonec postará výkonnější čipset Qualcomm Snapdragon 7xx, s největší pravděpodobností Snapdragon 730. Fotoaparát má být postaven z hlavního 24Mpx snímače, širokoúhlé kamerky s rozlišením 12 megapixelů a pak ze dvou 2Mpx snímačů – jeden pro snímání hloubky ostrosti, druhý pro focení makro snímků.

Nokia 6.3 by měla být dále vybavena postranní čtečkou otisků prstů zabudovanou do zamykacího tlačítka. Spekuluje se také, že telefon bude mít poměrně kompaktní rozměry. K odhalení údajně dojde v říjnu letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.