Domů » Bleskovky » Prodeje smartphonů od HMD Global strmě klesají. Pomůže chystaná Nokia 6.3? (oživeno)

Prodeje smartphonů od HMD Global strmě klesají. Pomůže chystaná Nokia 6.3? (oživeno)

Smartphonům Nokia klesá obliba, v minulém kvartále se jich prodalo pouze 1,7 milionů, což je nejslabší číslo za poslední tři roky. HMD si navíc nemůže stěžovat na koronavirus, zájem o telefony finské společnosti klesá již třetí kvartál v pořadí.

nokia smartphone sales

Reputaci by mohly částečně napravit telefony představené na konci března, ovšem ještě více nás zajímá letošní podzim, kdybychom se měli konečně dočkat plnohodnotné vlajkové Nokie. Tu podle zdrojů serveru NokiaPowerUser doprovodí levnější model Nokia 6.3.

Nokia 6.3: střední třída s Zeiss optikou

Loňská premiéra Nokie 6.2 byla poněkud rozpačitá, neboť se v podstatě jednalo o Nokii 7.2 s horší výbavou v totožném těle. Zda HMD letos tuto strategii zopakuje, netušíme. Od Nokie 6.3 máme podle NokiaPowerUser očekávat čipset Qualcomm Snapdragon 670 nebo 675, čtyřčočkový fotoaparát s puncem značky Zeiss, a lepší selfie kameru ubytovanou ve výřezu PureView displeje.

Nokia 5 3
Nokia 5.3 (zdroj: oficiální)

Nokia 6.3 má spatřit světlo světa někdy ve třetím kvartále letošního roku, cena telefonu má být stanovena na 249 EUR (asi 6 700 korun) za konfiguraci se 3 GB RAM a 64GB úložištěm.

Oživeno 15.5.

O Nokii 6.3 se v tomto týdnu objevily některé nové informace. Zdá se, že o její pohon se nakonec postará výkonnější čipset Qualcomm Snapdragon 7xx, s největší pravděpodobností Snapdragon 730. Fotoaparát má být postaven z hlavního 24Mpx snímače, širokoúhlé kamerky s rozlišením 12 megapixelů a pak ze dvou 2Mpx snímačů – jeden pro snímání hloubky ostrosti, druhý pro focení makro snímků.

Nokia 6.3 by měla být dále vybavena postranní čtečkou otisků prstů zabudovanou do zamykacího tlačítka. Spekuluje se také, že telefon bude mít poměrně kompaktní rozměry. K odhalení údajně dojde v říjnu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Vydanie jedného telefónu do roka tomu moc nepomáha a navyše sa čaká na nástupcov niektorých modelov aj dva roky, čo tiež nie je výhra

  • Tomáš Sadil

   Tak oni neustále zasypavají střední třídu něčím. Co mi spíš přijde úplně bizarní je jejich značení. (A to vlastním 2 zařízení od HMD, první bylo Nokia 8, nyní Nokia 9)
   Spíš jen nechápu, proc je jednu chvíli Nokia 8 vlajka a druhou chvíli se 8 řady sotva stačí na střední třídu. (Pritom Nokia 8 jednu dobu byla na špičce Antutu benchmarku s OnePlus 5t)
   Tyhle prohazovačky názvu, kdy mnohokrát člověk ani neví o který konkrétní mobil jde jsou celkem úlet.
   O nástupci Nokia 9 už ani nemluvě. Původně Nokia 10, pak Nokia 9.1/2 a nyní to na byt Nokia 9.3.
   Zbytečně zmatečné pojmenování a tuším by bylo i výhodnější, kdyby se Nokii dávaly čísla jako kdysi. Ba dokonce bych řekl, že i divize Lumia měla přehlednější značení.

  • Ja tiež vlastním Nokia 8 už cca 2 roky a stále čakám na nástupcu a ten akosi stále v nedohladne aj ked oznamujú nové modely tak v tom všelijakom značení sa strácajú

  • a pak dobrá podpora-např. u 6.1 už letos neměla být, ale dali na to 10 andr. a ještě rok navíc . Ale vzhledem že k nám dorazí se zpožděním je fér že rok přidali. Jenže kdyby nepřidali už bych šmejdil. Takto až za rok.

 2. V HMD Global to vypadá jako by jedna ruka nevěděla co dělá ta druhá….. Z jejich strany mi to přijde jako chaos, ať už záměrný nebo nevědomí….

  • Ať už záměrný nebo nevědomý, v každém případě předražený.

 3. Očividně už samotné jméno Nokia nefunguje. Ono lidé už nejsou hloupí, chtějí za své peníze maximum a nevidí důvod zbytečně připlácet za značku. Pokud HMD budou chtít vyšší prodeje, budou muset dát lidem dobré železo za rozumné peníze. A Snapdragon 67x v konfiguraci 3 GB RAM a 64GB úložiště opravdu není dobrá koupě, po které by lidé šíleli.

 4. Design není nijak zajímavý a hw výbava už vůbec ne. Top model snad nikdy nevydali.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).