Prodej HTC One bude možná zastaven, používá totiž mikrofon určený exkluzivně pro Nokie

Klíčový model tchaj-wanského výrobce pro letošní rok má problém. Nizozemský soud totiž dospěl k závěru, že HTC One používá dvoumembránový mikrofon vyráběný společností ST Microelectronics, který je ale navržen exkluzivně pro Nokii. Součástka v telefonech Nokia Lumia 720 má totiž stejné identifikační číslo, jako ta používaná v modelu HTC One. Je tak naprosto očekávatelné, že se finský výrobce bude bránit a požadovat po ST Microelectronics odškodné, prvním krokem nicméně bude zastavit prodeje HTC One.

Pro tchaj-wanského giganta, jehož prodeje téměř neustále klesají, se může jednat o velmi zásadní problém. Na druhou stranu, pokud Nokia říká pravdu, pak ST Microelectronics vskutku nemá právo poskytovat součástky exkluzivně pro Nokii komukoliv jinému, než právě jí a stejně tak HTC nemá právo tyto komponenty používat. Pokud se podaří zastavit prodeje modelu One, má tchaj-wanský výrobce před sebou velmi krušné období, jelikož právě letošní vlajková loď měla dopomoct zastavit pád prodejů. Uvážíme-li, že už takto má na některých trzích až několikaměsíční zpoždění, je zaděláno na problémy.

 

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku