Domů » Bleskovky » Proč operátoři milují chytré telefony: Mobilní data budou tvořit 40 procent příjmů

Proč operátoři milují chytré telefony: Mobilní data budou tvořit 40 procent příjmů

Mobilní operátoři hráli důležitou roli v rozšíření chytrých telefonů a tabletů v posledních letech. Fakt, že tyto zařízení dělají váš život jednodušší a efektivnější určitě nebude hlavní motiv. Podle výzkumu společnosti ABI Research narostou příjmy za mobilní data o 21,4 % mezi lety 2012 a 2014. V roce 2014 by měly dosáhnout 40,4 % ze všech příjmů z mobilních služeb. Operátoři v některých zemích, hlavně USA a další rozvinuté trhy, postupně nabízí volání a textové zprávy za fixní částku a jediné co platíte zvlášť jsou data. Což by mělo mít v krátkodobém výhledu pozitivní vliv na příjmy operátorů. Přesto, že využívání volání a textových zpráv ve vyspělých regionech pomalu klesá.

David Podzimek

2 komentářů

  1. d456 (neregistrovaný)

    Americký T-mobile nabízí neomezené volání + sms + 500MB/měs. za 50 USD, druhá linka vás přijde už jen na 30 USD a další linky v rámci rodiny po10-ti USD. Za 2GB navíc připlatíte 10 USD nebo 20 USD za neomezený internet, samozřejmě LTE.

    • Royce (neregistrovaný)

      On třeba i rakouský Orange nabízí za nějakých 12€ 1000 minut + 1000sms + volání ve vlastní síti zdarma + 3GB dat a po vyčerpání 128kbit rychlost.. samozřejmě pokrytí 3G sítě kolem 70% země..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).