Proč jsou u operátorů oblíbené telefony s velkými displeji?

Pokud se vám zdá, že operátoři v příliš hojném počtu nenabízejí telefony s menšími displeji a propagují zařízení jako je Samsung Galaxy Note 3, pak vězte, že pro to mají dobrý důvod. Analytická společnost NPD Goup zveřejnila minulý týden data, která ukazují, že uživatelé chytrých telefonů s většími displeji spotřebují za měsíc více dat než uživatelé malých smartphonů. Statistika byla vyhodnocována v USA za období od května do července tohoto roku.

Majitelé chytrých telefonů s displeji do úhlopříčky 4,5 palce spotřebovali v průměru 5 GB dat za měsíc. Oproti tomu uživatelé telefonů s displeji o úhlopříčce 4,5 palce a více užili v průměru 7,2 GB měsíčně. Dle očekávání majitelé větších telefonů pro ně sahají častěji a přenáší na smartphone více činností z počítačů a tabletů. Nárůst datového provozu se týkal prakticky všech druhů užití, od sociálních sítí a navigace až po streamování hudby.

Znamená to, že majitelé větších smartphonů jsou v průměru pro operátory lukrativnější, jelikož si pravděpodobně zaplatí dražší datové tarify. A jak jste na tom vy – kolik MB nebo GB dat měsíčně na svém telefonu v průměru spotřebujete?

Autor článku
David Podzimek

Kapitoly článku