TOPlist

Pro běžné uživatele i profesionální sportovce: Galaxy Watch 7 (Ultra) jsou našlapané technologiemi

Chytré hodinky Galaxy Watch Ultra
  • Samsung dnes na akci Galaxy Unpacked představil dvoje nové hodinky
  • Galaxy Watch 7 mají střídmější design a všestranné použití
  • Galaxy Watch Ultra jsou určené především outdoorovým nadšencům

Samsung dnes na akci Galaxy Unpacked představil celou řadu nových produktů, mezi nimi i dvoje nové hodinky – Galaxy Watch 7 a Galaxy Watch Ultra. Letos jsme se tak nedočkali žádné varianty Classic, namísto ní nám Samsung po vzoru Applu servíruje masivní outdoorový model, který ustojí i velmi nešetrné zacházení.

Galaxy Watch 7: dvě velikosti a nový úsporný procesor

Základní Galaxy Watch 7 jako by z oka vypadly minulé generaci. Hodinky mají veskrze sportovní design s jednoduchým hliníkovým pouzdrem, dvěma tlačítky na pravé straně a safírovým sklíčkem, které chrání displej. Hodinky budou opět k dispozici ve dvou velikostech – s diametrem 40 a 44 mm.

Hodinky Samsung Galaxy Watch 7 v zelené barvě

Výbava obou modelů je prakticky totožná, dílčí rozdíly mezi nimi vyplývají z různých velikostí:

  • 40mm model disponuje 1,3″ displejem s rozlišením 432 × 432 pixelů, má baterii s kapacitou 300 mAh a váží 28,9 gramů. V nabídce bude v zelené a béžové barvě.
  • 44mm model disponuje 1,55″ displejem s rozlišením 480 × 480 pixelů, má baterii s kapacitou 425 mAh a váží 33,8 gramů. V nabídce bude v zelené a stříbrné barvě.

Hodinky Samsung Galaxy Watch 7

Co se týče displejů, v obou případech se jedná o AMOLED obrazovku s podporou funkce Always-on. Běží na ní prostředí One UI 6 Watch založené na platformě Wear OS 5 od Googlu. Tento systém umožňuje instalaci aplikací třetích stran, ovšem už samotná zásoba funkcí od výrobce je více než dostatečná.

Novinkou v prostředí je možnost odpovídat na zprávy pomocí navrhovaných odpovědí generovaných AI na základě předchozích analýz konverzací. Nové je i gesto dvojitého sevření prstů, které je novým ovládacím prvkem sloužícím například pro přijetí hovoru. V hodinkách najdete i univerzální peněženku Samsung Wallet s platebními i věrnostními kartami.

Hodinky Samsung Galaxy Watch 7

Samsung rovněž Galaxy Watch 7 navrhl tak, aby uživateli dávaly ucelenou představu o jejich životním stylu a případně se snažily uživatele motivovat ke zlepšení. Hodinky jsou vybavené novým senzorem BioActive, který poskytuje vyšší přesnost měření srdečního tepu (včetně EKG) a krevního tlaku. Novinkou je pak detekce spánkové apnoe, kterou údajně obstarává algoritmus využívající umělou inteligenci. Hodinky rovněž dokáží sledovat metabolické zdraví uživatele, a to pomocí indexu AGEs. Přítomen je i teplotní senzor, který umožňuje sledovat výkyvy tělesné teploty.

Hodinky pochopitelně slouží i ke sledování sportovní aktivity – obsahují více než 100 tréninků a umožňují uživateli sestavovat si vlastní rutiny kombinováním různých cviků. Funkce Race poté umí porovnávat aktuální a předchozí výkony, čímž uživatele motivuje ke zlepšení. Aby nositel naměřeným datům lépe porozuměl, může využít nástroj Body Composition, který poskytuje detailní informace o jeho těle. Díky voděodolnosti 5 ATM/IP68/MIL-STD-810H jsou Galaxy Watch 7 vhodné k povrchovému plavání.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Watch 7

Konstrukce

Rozměry: 44,4 × 44,4 × 9,7 mm, hmotnost: 33,8 g, zvýšená odolnost: IP68 a MIL-STD-810G

Systém, procesor a paměť

Operační systém: Wear OS, čipset: Exynos W930, RAM: 2 GB, interní paměť: 32 GB

Displej, konektivita a baterie

1,5", Super AMOLED, rozlišení: 480 × 480 mm, NFC: , Bluetooth: 5.3, Wi-Fi: 802.11 b/g/n, GPS: , Baterie: 425 mAh, bezdrátové nabíjení:

Galaxy Watch 7 pohání zbrusu nový 3nm čipset Exynos 1000 s pěti procesorovými jádry, který má zajistit vysoký výkon (3× vyšší než minulá generace) a přitom efektivní chod (o 30 % účinnější). Čipsetu jsou k ruce 2 GB RAM, pro ukládání dat pak slouží interní 32GB paměť. Čipset rovněž obsahuje nový dvoufrekvenční systém GPS, který dokáže přesněji sledovat polohu i v městské zástavbě. Samozřejmostí je i přítomnost NFC čipu pro mobilní placení. Hodinky budou k dispozici ve variantě s integrovanou LTE konektivitou i bez ní.

Galaxy Watch Ultra: pro náročné sportovce

Po vzoru Apple Watch Ultra přichází i Samsung s outdoorovými hodinkami pro náročnější uživatele. Jestliže Galaxy Watch 7 jsou po designové stránce poměrně střídmé, Galaxy Watch Ultra jsou na první pohled výrazně masivnější – jejich kruhový displej je zasazen do hranatějšího robustního pouzdra, díky kterému váží 60,5 g, a to i přes to, že pouzdro je vyrobeno z lehkého a odolného titanu. Samsung bude nabízet tři barevné varianty – stříbrnou, šedou a bílou, všechny pak lze ozvláštnit řadou různých řemínků s novým systémem uchycení.

Hodinky Samsung Galaxy Watch Ultra

Galaxy Watch Ultra se mimo jiné i díky titanovému pouzdru pyšní vysokou odolností – Samsung slibuje zaručené fungování v nadmořských výškách od -500 do 9000 metrů nad mořem a v teplotách od -20 do 55°C. Z hlediska „papírové“ odolnosti je deklarováno krytí 10 ATM, IP68 a MIL-STD-810H. Hodinky mají být vhodné i pro plavání ve slané vodě či pro jízdu na kole v extrémních podmínkách. Galaxy Watch Ultra jsou vybavené speciálním programovatelným tlačítkem Quick Button, na které si lze navolit libovolnou funkci, například sirénu.

Hodinky Samsung Galaxy Watch Ultra v černé a bílé barvě

Galaxy Watch Ultra disponují 1,5″ AMOLED displejem s rozlišením 480 × 480 pixelů a podporou funkce Always-on. Oproti standardním Galaxy Watch 7 je možné displej hodinek „vybičovat“ až k maximálnímu jasu 3000 nitů, v noci poté přijde vhod noční režim pro optimální viditelnost ve tmě.

Aby si sportovci vychutnali schopnosti Galaxy Watch Ultra naplno, připravil Samsung několik softwarových novinek. Jednou z nich je dlaždice Multi-sports, která umožňuje zaznamenávání dat ze všech etap triatlonu. Novinkou je i cyklistická funkce FTP umožňující vyhodnocovat maximální výkon při jízdě na kole s podporou umělé inteligence. K dispozici je i cvičení s optimální intenzitou tepové frekvence podle fyzických schopností uživatele.

Hodinky Samsung Galaxy Watch Ultra ve srovnání s Apple Watch Ultra
Hodinky Samsung Galaxy Watch Ultra ve srovnání s Apple Watch Ultra

Čipset, paměť i bezdrátová konektivita je stejná jako u modelu Galaxy Watch 7, totožná je i senzorová výbava – satelitní konektivita bohužel chybí. Galaxy Watch Ultra disponují akumulátorem s kapacitou 590 mAh, díky kterému mají vydržet nejdéle z celé řady – v úsporném režimu Power Saving až 100 hodin, při standardním používání až 60 hodin.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Watch Ultra

Konstrukce

Rozměry: 47,4 × 47,4 × 12,1 mm, hmotnost: 60,5 g, zvýšená odolnost: IP68 a MIL-STD-810G

Systém, procesor a paměť

Operační systém: Wear OS, čipset: Exynos W930, RAM: 2 GB, interní paměť: 32 GB

Displej, konektivita a baterie

1,5", Super AMOLED, rozlišení: 480 × 480 px, NFC: , Bluetooth: 5.3, Wi-Fi: 802.11 b/g/n, GPS: , Baterie: 590 mAh, bezdrátové nabíjení:

Ceny a dostupnost

Hodinky Galaxy Watch 7 i Galaxy Watch Ultra lze již dnes předobjednat, do prodeje půjdou 24. července. Ceny jsou následující:

Model Konektivita Cena s DPH
Galaxy Watch Ultra LTE 17 499 Kč
Galaxy Watch7 44 mm BT 8 699 Kč
LTE 9 999 Kč
Galaxy Watch7 40 mm BT 7 999 Kč
LTE 8 999 Kč

Ti, kteří si hodinky předobjednají, získají po registraci na stránkách novysamsung.cz nárok na výkupní bonus ve výši 2 000 korun (při koupi Galaxy Watch 7) nebo 3 500 korun (při koupi Galaxy Watch Ultra).

Samsung Galaxy Watch7 a Watch Ultra předobjednáte u Mobil Pohotovosti až o 3 500 Kč výhodněji. Získat můžete také speciální dodatečnou slevu 1 500 Kč za napsání recenze i 15% slevu při nákupu více zařízení Samsungu současně. Vyměňte staré chytré hodinky za nové Galaxy Watch a vyjdou vás už na 163 Kč x 26 měsíců. Více na mp.cz/samsung-novinky.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku