Domů » Bleskovky » Příští Surface by mohl dostat TypeCover se dotykovou e-ink klávesnicí

Příští Surface by mohl dostat TypeCover se dotykovou e-ink klávesnicí

Microsoft si podal patentovou přihlášku na zařízení, které pojmenovává jako Dual Display Device. Zařízení má mít dva displeje, přičemž jeden z nich je „klasický“, druhý pak má využívat technologie elektronického inkoustu. Zatímco primární zobrazovač má sloužit ke klasické konzumaci obsahu, druhý má zobrazovat vstupní prvky.

epaper-touch-cover

Těmito vstupními prvky není myšlena pouze klávesnice, ale i kontextuální obsah, např. tlačítka hudebního nebo videopřehrávače přehrávače, posuvník hlasitosti, náhledy fotoalb apod. Celý tento koncept si tak můžeme představit jako notebook, který má místo hardwarové klávesnice dotykový e-ink displej s měnícími se tlačítky podle potřeby, čili jakási kombinace Lenovo Yoga Booku a nejnovějšího MacBooku Pro. Microsoft navíc popisuje e-ink obrazovku jako odnímatelnou část, tudíž by se ve výsledku mohlo jednat o klávesnicový kryt k příští generaci tabletů Surface.

Recenze Lenovo Yoga Book: Ten s futuristickou klávesnicí

Klávesnice umožňující dynamickou změnu obsahu je bezesporu zajímavý nápad, ovšem pokud se bude jednat pouze o dotykový panel, bude aktivním „pisálkům“ výrazně scházet hmatová odezva. Patentová přihláška pochází ze září loňského roku, zda dojde k jejímu naplnění, je v tuto chvíli nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Tak v zásadě zajímavější koncept než např. zmiňované Lenovo, kde to pojali spíše jako prokreslovací desku, což se může někomu jistě hodit, ale obecnější dopad je rozhodně v možnosti custom vzhledu, např. v první řadě lokalizované klávesnice. Pro velké psavce to je tak jako tak na prd, to už ale koncepčně celé zařízení. Od toho tu zkrátka máme laptopy-notebooky.

  2. Čiže nie type cover, ale nový TouchCover

  3. Juhu, žeby reinkarnacia TouchCoveru ? Aspon zi zas kazdy bude môcť vybrať čo mu pasuje.
    Ja by som tiež prijal radšej touchCover, ktory je tenší, lahší, lepšie podsvietený a lacnejší, než type cover.

    Tiež by mohli uviesť novú generáciu Power-Coveru, je sice ťažký ale +8 hodin baterie keby predlžia zariadeniu by bolo super.

  4. Na větší psaní si vezmu cestovní BT klávesnici od Logitechu nebo FoldableKBD od MS. Tohle je na cesty na psaní kratších věcí, když je prioritou hmotnost a skladnost, a při troše cviku a na stole (do klína to není) to bude v pohodě. Už jsem psal i na promítané laserové a dá se to celkem v pohodě.

    • P.S. zajímavá byla soft klávesnice na IPS displeji první Iconie od Aceru; tam byl místo klávesnice druhý displej a taky to šlo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).