Cena:

Příští Surface by mohl dostat TypeCover se dotykovou e-ink klávesnicí

Microsoft si podal patentovou přihlášku na zařízení, které pojmenovává jako Dual Display Device. Zařízení má mít dva displeje, přičemž jeden z nich je „klasický“, druhý pak má využívat technologie elektronického inkoustu. Zatímco primární zobrazovač má sloužit ke klasické konzumaci obsahu, druhý má zobrazovat vstupní prvky.

epaper-touch-cover

Těmito vstupními prvky není myšlena pouze klávesnice, ale i kontextuální obsah, např. tlačítka hudebního nebo videopřehrávače přehrávače, posuvník hlasitosti, náhledy fotoalb apod. Celý tento koncept si tak můžeme představit jako notebook, který má místo hardwarové klávesnice dotykový e-ink displej s měnícími se tlačítky podle potřeby, čili jakási kombinace Lenovo Yoga Booku a nejnovějšího MacBooku Pro. Microsoft navíc popisuje e-ink obrazovku jako odnímatelnou část, tudíž by se ve výsledku mohlo jednat o klávesnicový kryt k příští generaci tabletů Surface.Nepřehlédněte

Recenze Lenovo Yoga Book: Ten s futuristickou klávesnicí

Klávesnice umožňující dynamickou změnu obsahu je bezesporu zajímavý nápad, ovšem pokud se bude jednat pouze o dotykový panel, bude aktivním „pisálkům“ výrazně scházet hmatová odezva. Patentová přihláška pochází ze září loňského roku, zda dojde k jejímu naplnění, je v tuto chvíli nejisté.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.