Domů » Bleskovky » Příští iPhone bude tenčí než předchůdci: Štíhlý pas na úkor akumulátoru?

Příští iPhone bude tenčí než předchůdci: Štíhlý pas na úkor akumulátoru?

Do oficiálního představení nové vlajkové lodě Applu zbývá ještě poměrně dost času, ale již nyní se začínají objevovat zajímavé spekulace. Z údajného snímku prototypu se tedy nakonec vyklubala fotomontáž, ale informace o tom, že se iPhone 7 dočká zakřiveného OLED displeje by nemusely být nereálné.

Nejnovější spekulace se týká tloušťky nového smartphonu. Doposud nejmenší tloušťkou se pyšní starší model iPhone 6, který měří pouze 6,9 mm. Nástupce v podobě iPhonu 6s má v pase o 0,2 mm více, za což může displej s podporou technologie 3D Touch. Podle posledních zpráv by se měl iPhone 7 dočkat dalšího ztenčení a to prý až k hodnotě 6 až 6,5 mm.

img02iPhone 7 by měl být tenčí než předchůdci

Menší tloušťka zařízení je sice příjemná, ale nese s sebou několik možných omezení. Rozměry by se mohly podepsat na nižší kapacitě akumulátoru. Ano, baterie se neustále vyvíjejí a při zachování stejných rozměrů jejich kapacita narůstá, ale již při představení modelu 6s si uživatelé stěžovali na nižší výdrž. Nedávno se objevila informace o tom, že by se měl nový iPhone dočkat 7,1Wh akumulátoru, což je o 0,55 Wh více, než má současný model. Výsledná výdrž by tak mohla být lepší, než je tomu u současné generace.

Menší tloušťka telefonu také naznačuje, že se Apple asi opravdu zbaví plnohodnotného 3,5mm konektoru jack. Řešením tedy budou bezdrátová sluchátka, případně redukce z konektoru Lightning. Utrpět by mohla také ergonomie. Tenké telefony se totiž velmi často špatně drží v ruce. Na potvrzení všech těchto spekulací si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments