Domů » Bleskovky » Přípravy na iPhone 13 jsou v plném proudu: Výroba čipu A15 Bionic již započala

Přípravy na iPhone 13 jsou v plném proudu: Výroba čipu A15 Bionic již započala

Podzimní konference Applu, na které se očekává představení nového iPhonu 13, se nezadržitelně blíží. Jako každý rok se i tentokrát očekává, že chystaný iPhone 13 dostane zcela nový čipset s názvem A15 Bionic, který nahradí současný A14. Dvorní dodavatel Applu, tchajwanská společnost TSMC, už podle informací DigiTimes s výrobou čipů pro iPhone 13 započala.

iPhone 13 Notch Feature
Výroba nového čipsetu A15 Bionic již započala

Čipset A15 Bionic by neměl být žádnou velkou revolucí, ale rozumným vylepšením. Zachovat by si měl výrobní technologii 5 nm, na které chce Apple přinést růst výkonu a lepší optimalizaci spotřeby. Kromě nového čipu se údajně v chystaném iPhonu 13 dočkáme například LTPO displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz, která by měla být vyhrazena pro iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

iphone 13 9to5mac
Přípravy na iPhone 13 jsou v plném proudu

Odhalení nových telefonů s nakousnutým jablíčkem ve znaku bychom se měli dočkat už v září letošního roku, jak tomu je ostatně už několik let zvykem. V minulém roce se kvůli globální pandemii termín o měsíc posunul, nicméně dle informací analytika Ming-Chi Kua se tato situace nebude letos opakovat.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).