Domů » Bleskovky » Připravte svá jablka na testování. Apple vydal veřejné bety iOS 15, iPadOS 15 a watchOS 8

Připravte svá jablka na testování. Apple vydal veřejné bety iOS 15, iPadOS 15 a watchOS 8

Před třemi týdny se odehrála vývojářská konference WWDC, na které Apple odhalil nové verze všech svých operačních systémů. Ty dorazí na koncová zařízení až letos na podzim, ovšem odvážní uživatelé si je mohou vyzkoušet již dnes. Apple totiž před malou chvílí zahájil veřejné testování systémů iOS 15, iPadOS 15 a watchOS 8.

iOS 14

Nainstalujte si betu iOS 15, iPadOS 15 a watchOS 8 ještě dnes

Pokud si chcete nové systémy od Applu vyzkoušet, musíte se prostřednictvím těchto stránek zaregistrovat/přihlásit do Apple Beta programu a nainstalovat si do svého iPhonu nebo iPadu patřičný konfigurační profil. Po restartu zařízení je pak možné povýšit systém na nový klasicky skrze aktualizační službu. Pochopitelně nedoporučujeme instalovat betaverze systémů na vaše hlavní zařízení, neboť se můžete setkat s nestabilitou systému, nepodporou některých aplikací či ztrátou osobních dat. Nechcete-li riskovat, doporučujeme počkat až na finální verze, které dorazí někdy na podzim.

iOS 15

Pokud se přeci jen do testování pustíte, můžete se těšit na většinu novinek představených na WWDC – značně vylepšený FaceTime, profily pro notifikace, sdílení multimediálního obsahu s ostatními apod. S novinkami v iOS 15 jsme vás seznámili podrobně v tomto článku, novinky v iPadOS 15 si můžete projít zde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Není o co stát…

    • Tak proč na to klikáš a ještě to i komentuješ?

    • Protoze to je zakomplexovany hnup a zdejsi novy obecni i*iot, coz dokazuje vsemi svymi prispevky. 😀

  2. iPadOS 15 funguje až na pár bezvýznamných drobností skvěle, macOS Monterey taky a novinky jsou bezva, osobně jsem spokojená.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).