Domů » Bleskovky » Připravte si peněženky: Google, Vivo a Xiaomi letos uvedou ohebné telefony

Připravte si peněženky: Google, Vivo a Xiaomi letos uvedou ohebné telefony

Když se řekne ohebný telefon, většina z nás si patrně představí Samsung. Ať už jde o novodobé „véčko“ Galaxy Z Flip nebo o polotabletovou konstrukci telefonu Galaxy Z Fold 2, příliš mnoho konkurentů na trhu nemají. V letošním roce se nicméně karty obrátí, neboť ve 4. kvartálu roku 2021 očekáváme vstup na trh rovnou u tří nových ohebných telefonů.

Samsung Galaxy Z Flip recenze
Samsung Galaxy Z Flip

Podle zdrojů serveru The Elec spouští Samsung své výrobní linky na ohebné OLED displeje pro tři výrobce, konkrétně Google, Xiaomi a Vivo. První dodávky se mají uskutečnit v říjnu letošního roku, přičemž telefony těchto výrobců mají stihnout předvánoční sezónu.

Samsung Galaxy Z Fold 2 28
Samsung Galaxy Z Fold 2

Ohebný telefon od Googlu by měl disponovat displejem o velikosti 7,6″, přičemž není jasné, jak velký bude vnější neohebný displej. V případě značky Vivo je to trochu jasnější, zde by se mělo jednat o smartphone s 8″ vnitřním ohebným displejem a 6,5″ vnějším panelem. U Xiaomi rozměry na veřejnost neunikly, ale novinka od čínského giganta by měla konstrukcí připomínat Galaxy Z Flip.

Samsung Galaxy Z Fold 2 29
Samsung Galaxy Z Fold 2

Véčkovou konstrukci mělo v plánu také Oppo, nicméně jeho ohebný telefon byl odložen až na rok 2022, proto se ho tedy současné spekulace pravděpodobně netýkají.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

9 komentářů

 1. Jediný na co si nachystám portmonku bude SG Note 22 Ultra nebo iP 13 Pro. Ohebný paskvil mi nesmí do baráku :D

  • Otazne je, ci to bude platit aj zajtra. Osobne si to nemyslim. Ohybne telefony su buducnost, akurat sa od sucasnej podoby a obmedzeni este musia trochu posunut.

 2. Zaujímalo by ma či výrobcovia naďalej ostanú pri výrobe klasických telefónov alebo budú tlačiť tie ohybné. Ako technologicky je to super ale osobne dávam prednosť klasike.

  • Imho to bude vec dopytu. Zatial. Postupne asi klasicka koncepcia skonci, ale dovtedy sa ta nova musi este hodne odladit :)

 3. Je to sice hezká a zajímavá vychytávka, ale osobně dám přednost klasické „plácačce“ i kvůli ceně. Navíc nějak nemám moc důvěru v trvanlivost displeje v místě ohybu. I když se výrobci zaklínají jak moc vydrží.

 4. Nic pro mě. Není to můj šálek kávy.

 5. Ty ohebný displeje dávají mnohem větší smysl než si teď kdokoliv může myslet. Uvidíte že za rok/dva dojde na má slova. Až do toho vstoupí ještě Apple, tak uvidíte.

 6. LEDERWAREN KUNO PRESSL GMBH &

  Mám Galaxy Fold a display problém není.. Horší to je s tím kloubem pro něj :)
  A sám nejsem ještě rozhodnutý jestli další mobil bude Fold 3 nebo klasika..
  Ale cesta to určitě je!

  • Žena má Flipa a je nadšená. Pokud se k tomu člověk chová trochu slušně, tak ten kloub i displej fungují normálně. A velký telefon zaklapnout a strčit do kapsy má skutečně něco do sebe.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).