Domů » Bleskovky » Příjmy z mobilní reklamy rostly v loňském roce o stovky procent

Příjmy z mobilní reklamy rostly v loňském roce o stovky procent

Stále častěji se objevuje názor, že bude budoucnost informačních technologií patřit mobilním zařízením, která se klasickým PC neustále přibližují a pro některé činnosti jsou dokonce vhodnější. Na číslech o reklamě vidíme, jak ohromný je nárůst užívání. Hodnoty v přiložené infografice ukazují změnu od Mobile World Congressu v roce 2011, až do letošní konference.

Data jsou sbírána společností Inner-active, která se specializuje na mobilní reklamu, inzeruje na všech hlavních platformách. Statistiky byly vytvořeny na základě dat uvnitř společnosti. Růst je vidět na všech platformách a ve všech regionech. Dobře to znázorňuje celkovou situaci na trhu. Protože reklamy jsou na všech platformách velmi dobře analyzovány. 

Objem reklamy na iOS rostl o ohromných 981 % a na Androidu o 759 %. Největší skok zaznamenala Severní Amerika, Evropa byla na druhém místě, Afrika překvapivě na čtvrtém, ale když se podíváme na popularitu SMS, mobilních plateb a způsob užívání telefonů v Africe, mohla by být i na vyšší příčce.

O trvajícím růstu tohoto segmentu se všeobecně dobře ví, ale takovýto skok je zcela bezprecedentní. Potvrzuje to, že uživatelé tráví stále více času před obrazovkou telefonu nebo tabletu.

 

David Podzimek

10 komentářů

 1. Když už je inneractive multiplatformní, nestálo by za to, uvést procenta pro všechny tři platformy? Opomenutí, nebo ignorace?

  • David Podzimek

   V infografice jsou uvedené 4 platformy – iOS, Android, BlackBerry a Nokia (nejspíš Symbian + S40 + Asha), což budou nejspíš 4 nejužívanější platformy k přístupu na internet, jak v prohlížeči tak apps.

  • no, a nestálo by tedy za to, uvést všechny? Nebo ten text jsou jen zbytečné cancy k obrázkům?

  • David Podzimek

   Text a obrázek se doplňují, pokud chcete vše, máte ho k dipozici.

  • mimonaut: beee oni ublizuji Windows phone beee :-)

  • David Podzimek

   WP ani není zmíněný, jelikož má daleko k nejužívanějším platformám.

  • David Podzimek: To je vporadku. Jen si delam srandu z jedincu, kterym se pomalu hrouti svet.

 2. „že bude budoucnost informačních technologií patřit mobilním zařízením, která se klasickým PC neustále přibližují a pro některé činnosti jsou dokonce vhodnější“

  Ano to je velmi důležité zjištění! Na základě dlouholetého výzkumu bylo zjištěno, že PC se nedá nosit v kapse a telefonování s PC u ucha je pro také problémem…

  Ještě štěstí, že tam ta věta je. Já jsem si myslel, že klasické PC jsou na všechno nejvhodnější! Díky za otevření očí!

  • A co takto zacat priespievat vlastnymi clankami alebo si zalozit vlastny web? Tvoj vzor svoj blogisek uz davno ma :-D

  • David Podzimek

   Konstatování faktu není nic špatného. Je dobré si některé věci připomínat. Zvlášť když nejde jen o telefonování, ale i další aktivity se přesouvají na obrazovky telefonů, což už tak zřejmé není.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).