Sledujte nás na YouTube

Příjmy z mobilní reklamy rostly v loňském roce o stovky procent

Stále častěji se objevuje názor, že bude budoucnost informačních technologií patřit mobilním zařízením, která se klasickým PC neustále přibližují a pro některé činnosti jsou dokonce vhodnější. Na číslech o reklamě vidíme, jak ohromný je nárůst užívání. Hodnoty v přiložené infografice ukazují změnu od Mobile World Congressu v roce 2011, až do letošní konference.

Data jsou sbírána společností Inner-active, která se specializuje na mobilní reklamu, inzeruje na všech hlavních platformách. Statistiky byly vytvořeny na základě dat uvnitř společnosti. Růst je vidět na všech platformách a ve všech regionech. Dobře to znázorňuje celkovou situaci na trhu. Protože reklamy jsou na všech platformách velmi dobře analyzovány. 

Objem reklamy na iOS rostl o ohromných 981 % a na Androidu o 759 %. Největší skok zaznamenala Severní Amerika, Evropa byla na druhém místě, Afrika překvapivě na čtvrtém, ale když se podíváme na popularitu SMS, mobilních plateb a způsob užívání telefonů v Africe, mohla by být i na vyšší příčce.

O trvajícím růstu tohoto segmentu se všeobecně dobře ví, ale takovýto skok je zcela bezprecedentní. Potvrzuje to, že uživatelé tráví stále více času před obrazovkou telefonu nebo tabletu.

 

David Podzimek

10 komentářů

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  Když už je inneractive multiplatformní, nestálo by za to, uvést procenta pro všechny tři platformy? Opomenutí, nebo ignorace?

 2. mceza (neregistrovaný)

  “že bude budoucnost informačních technologií patřit mobilním zařízením, která se klasickým PC neustále přibližují a pro některé činnosti jsou dokonce vhodnější”

  Ano to je velmi důležité zjištění! Na základě dlouholetého výzkumu bylo zjištěno, že PC se nedá nosit v kapse a telefonování s PC u ucha je pro také problémem…

  Ještě štěstí, že tam ta věta je. Já jsem si myslel, že klasické PC jsou na všechno nejvhodnější! Díky za otevření očí!

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   A co takto zacat priespievat vlastnymi clankami alebo si zalozit vlastny web? Tvoj vzor svoj blogisek uz davno ma :-D

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   Konstatování faktu není nic špatného. Je dobré si některé věci připomínat. Zvlášť když nejde jen o telefonování, ale i další aktivity se přesouvají na obrazovky telefonů, což už tak zřejmé není.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *