Přichází perla budoucnosti – HTC Muse !

HTC MuseDnes se na webu MSmobiles objevil první obrázek připravovaného PocketPC s název HTC Muse a hned na první pohled je patrné, že se jedná o špičkový desingerský kousek, který jakoby vypadl z nějakého sci-fi filmu.

Tento PPC je netradiční svým vzhledem, ale i spoustou dalších věcí. Nabídne například displej s rozlišením 240×240 pixelů při 65tis. barvách, což není zrovna zaběhnutý standard pro platformu Windows Mobile a současné aplikace toto rozlišení nepodporují. Uvidíme, zda příchod Museho na trh donutí vývojáře upravit aplikace také pro toto rozlišení.

Další bombou je kapacita zařízení, 4GB místa opravdu postačí i největšímu hardcore uživateli ! A kdyby ne, můžete si paměť ještě rozšířit paměťovými kartami typu MicroSD. HTC Muse nabídne operační systém Windows Mobile 5.0 a o svižný běh aplikací se postará procesor s taktem 416Mhz. Dalšími lahůdkami jsou zabudované FM rádio a dva stereofonní reproduktory, které dokonale postačí pro poslech hudby. Naleznete zde i výstup na televizi (TV-Out).

Zařízení bude podporovat sítě 3.5G (EDGE, UMTS, HSDPA TBD, GPRS), samozřejmostí je Wi-Fi a Bluetooth rozhraní. Jako třešničku na dortu můžete považovat 2Mpx foťáček s bleskem a také přední kamerku pro videohovory. Tohoto skvostu bychom se měli dočkat v červenci roku 2006, raději si však netroufám odhadnout jeho cenu.

 

Zdroj: MSmobiles.com

 

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku