Domů » Bleskovky » Přes veškerou snahu Googlu je jeho sociální síť stále městem duchů

Přes veškerou snahu Googlu je jeho sociální síť stále městem duchů

Řada lidí má učet na sociální síti Google+. Uživatelé telefonů s Androidem vědí, že Google se snaží svou síť protlačit za každou cenu.  Ale kolik jich opravdu tuto sociální síť užívá? Firma Gigya zveřejnila data, která ukazují, že sociální síť reklamního giganta zabírá pouhá 2 procenta sdílení po internetu. Nikoho nepřekvapí první příčka Facebooku, který tvoří rovnou polovinu sdíleného obsahu. Dalšími v pořadí jsou sociální sítě Twitter a Pintrest, které také mají značný podíl, konkrétně 24 % a 16 %. Google+ se dokonce dostal i za LinkedIn, který má 3% podíl, to už je relativně ponižující porovnání. Další řadu informací naleznete v infografice, která obsahuje další zajímavá data.

Simplified Social Landscape

David Podzimek

18 komentářů

 1. Můj případ… na G+ jsem, protože bez něj to tak nějak v Google ekosystému nejde. Jednou za tejden přes telefonní aplikaci projedu co je tam nového, ale je to opravdu město duchů :)Tady vede Facebook

  • Pro tebe je to město duchů. Pro miliony jinych lidí nikoliv. Jen to chce si přidat do kruhů lidi se stejnými zájmy, ale chápu, že to je pro tebe složité.

  • fero (neregistrovaný)

   NIKY79 – někdo ti šáhl na google a už prskáš? :D Tak ještě jednou, podiv se nahoru na ten článek

  • ZiChi (neregistrovaný)

   Ne,není to pro mě složité, je to pro mě zbytečné. Zajímavé zdroje informací mám nastavené i na FB a hlavně na Twitteru. Nepotřebuju to samé v bledě růžovim ještě s tim faktem, že ze stovek známých od nás i ze zahraničí jich je na G+ tak 10 a na FB 90%

  • Obecně nevím, ale co jsem já měl v kruzích, tak většina příspěvků byly jen zdablované z Twitteru, RSS a podobně. Jako primární kanál používá G+ z těch všech, co jsem měl v kruzích, snad jen Franta Fuka a Ota Schön – tihle dva mi chybí, ale je to málo na to, abych užíval další socsíť, zvlášť tak otravně se vnucující.

  • Niky: tento argument počúvam často práve na G+, bohužiaľ to nevyvracia to čo je v článku. Samozrejme sa dá nájsť na G+ veľa zaujímavých ľudí a obsahu k sledovaniu, to ale nevylučuje to že celkovo tam je aktívnych niekoľko násobne menej ľudí. To sa hlavne prejaví v tom, že ak tam chce niekto nájsť niekoho zo svojho okolia ktorý bude aktívny, tak bude menej úspešný než u iných sociálnych sieti.

   A aj na tých iných socialnych sietach nájdeš ten zaujímavý obsah a ľudí, len kvôli väčšiemu množstva odpadu je to ťažšie vytriedit.

 2. Johny (neregistrovaný)

  Dokud google neimplementuje GOOGLE+ víc na hlavní stránku samotného vyhledávače a neudělá ho nadřazený všem ostatním službám, nemá nikdo důvod na něj lézt…

  • Ještě to tak, proboha… Stačí, jak ho všude cpou teď.

  • Google+ na hlavní stránce vyhledávače a nadřazený všem službám? Ty si asi velký fanda Bingu, co? Tohle by MS zajistilo víc přeběhlíků než kvalitní vyhledávání :D

  • Johny (neregistrovaný)

   Já neřikam ať to dělá, ale že to je jediné možné jak by mohl google začít konkurovat. K Bingu by rozhodně nikdo nepřebíhal, protože jeho vyhledávání za nic nestojí. Nemluvě o tom, že tam jsou další služby jako kalendář, mail a další. Stejně to vše funguje pod jedním účtem, ale samotná správa a vstup do rozhraní je nahovno. Pokud by google+ fungoval jako rozhraní pro tyto služby, nevidim v tom žádný problém. Je na každém, jestli daný účet bude používat i jako sociální síť, ale rozhodně by do ní byl lepší přístup než teď, když to je „kde nic tu nic“ a mě se rozhodně se slovem google nevybaví google plus ale předně všechny jiné služby a tohle až někde na konci.

 3. Rydlis (neregistrovaný)

  Mozna by na tom byl trochu lepe, kdyby se lidem na teto sluzbe venoval, nevim jestli se to tyka i nekoho jineho, ale me uz od zacatku blokuji za „nevhodny obsah“ a to jsem ten ucet mel aktivni asi tak 2 dny

 4. Mám to naopak. Na fb chodím jen díky firemním profilům, osobně v podstatě vůbec. Na Google+ naopak chodím denně, používám ho jako zdroj informací. Jinak ale u mě jasně vede Twitter.

  • David Podzimek

   Marku, FB je určený pro kamarády a rodinu. Když tam nemáš voly, ale jen pár přátel…tak jsou události, chat a fotografie celkem užitečná funkce. FB zprávy využívám s přáteli jako primární formu textové komunikace. Stejně tak jsou užitečné skupiny, školní – smartmania, kamarádi apod. Prostě soukromé věci, které nemusí vidět každý.

   Google+ může být stream obsahu, když si tam přidáš vhodné kanály, Ale není to o nic lepší než Twitter – tam alespoň vzniká originální obsah a podstatně dříve. Tím jsem narazil asi na hlavní problém, který s G+ mám. Není tam prakticky nic originálního, vše převzaté, ještě ke všemu pozdě.

   Zároveň absolutně nechápu logiku řazení příspěvků, která mě vytáčí. Neustále mi to podstrkuje nějaký doporučený odpad, ale nový obsah z mých kanálů je někde naspodu.

  • Konečně mohu opět s něcím souhlasit s D. Podzimkem: Ano, také mi velmi vadí, že mi G+ podstrkuje nějaké příspěvky, které nechci a ještě je řadí tak nějak divně.

   Facebook bez pořádného nastavení taky podstrkuje blbosti a řadí divně, ale lze to alespoň nastavit a není to tak vlezlé.

   Další, co mě na G+ vadí a to je asi nejhorší věc, že při každé návštěvě mě při otevření G+ nejdříve otravují stránkou „Najděte své přátele“. NE GOOGLE, ÚČET TAM MÁM JIŽ NĚKOLIK LET A NĚKOLIK LET TI PRAVIDELNĚ KLIKÁM, ŽE SVÉ PŘÁTELE NAJDU POZDĚJI. NE, NEPOTŘEBUJI TO PŘIPOMÍNAT DRUHÝ DEN!

   A už vůbec se nevyjadřuji k tomu děsnému vzhledu. Hromada animací, které mě akorát ruší, vyskakovací nabídky a prostě spousta grafického balastu, která jen dokazuje, že v Google prostě UI neumí.

   G+ na mě navíc působí jako poměrně dost pomalý. Možná je to tím, že to v jiných prohlížečích než Chrome naschvál zpomalují, ale to není můj problém.

   Takže za mě: G+ si strčte někam…

 5. Po několikaměsíčním boji jsem G+ úplně odepsal. Nejen město duchů, ale také neustálé problémy s notifikacemi, divné řazení příspěvků, dojebané Hangsouty… Kdyby nebyl nutný pro recenze v Play, tak ho zruším úplně, takhle jsem jen smazal a zakázal co šlo. A mám klid :-)

 6. FB mám jen kvůli přátelům, kteří nejsou schopni nic jiného používat. U mě vede GOOGLE+ daleko zajímavější informace než na FB. Taky je G+ jede z důvodů proč nejdu na WP… ;)

 7. Martin P. (neregistrovaný)

  Google+ je město duchů?

  Co myslíte město duchů? To jsou třeba příměstské satelity plné prázdných domů, prázdných parcel atd… které čekají na obyvatele. Jenže G+ má obsah, ale jiný. Z mého pohledu beru G+ jako dospělou sociální síť, za to FB beru jako nevážnou, nedospělou síť.

  To že Google se snaží tlačit G+ je jasné. Snaha nahradit webovou Picasu galerii G+ , nebo zánik Google Talk a náhrada Hangoutem atd… Na G+ nepotkávám blbky s vyšpulenou pusou do zrcadla, nepotkávám tam sběratele s +xxxx „přáteli“. Nevídám tam hloupý foto obsah.

  G+ vnímám a používám jako vážnou, seriózní, profesní síť. Přátele a kamarády tam skoro nemám, lidé, které tam mám v kontaktech beru jako odborné kontakty

  FB pokládám za nevážnou siť . Je tam spousta nevážného obsahu, minimum toho vážného. Je tam spousta přátelte a kamarádů. Tak to vnímám.

  Teoreticky bych řekl, že FB je tím městem duchů. Je to prázdná bublina, která hraje duhovými barvami a nemá obsah. Na FB je spousta falešných kontaktů, ne nemyslím SPAMboty, ale reálné lidi kteří zkouší „marketing“. Zná třeba čtyřicetiletou mamku od rodiny, která na FB se vydává o dvacet mladší holčinu a propaguje kosmetiku. Případně několik znám několik pojišťováků, nebo finančních agentů kteří také mají falešné účty. Na G+ nebo LinkedIn takových „duchů“

  Takže je G+ město duchů nebo prostě s FB nesrovnatelná síť.

 8. Obecně mi přijde, že všechny tyhle sítě lezou do soukromí a tak je v podstatě nevyužívám vůbec, i když ty účty mám, třeba jen pro navýšení kapacity na dropboxu :d

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).