Překvapivý hit Vampire Survivors se zjevil na mobilech. K dispozici je zcela zdarma

vampire survivors
  • Počítačová verze přímočaré hříčky oslovila tisíce uživatelů Steamu
  • K oznámení mobilní konverze došlo v rámci The Game Awards

Na vysokých příčkách žebříčku prodejnosti na Steamu byste v letošním roce kromě tradičních značek v čele s Call of Duty našli i mnohem překvapivější tituly. Jedním z nich je na první pohled nenápadná hříčka s názvem Vampire Survivors, která návykovou hratelností dokázala zaujmout velké množství hráčů. V jednu chvíli se jich sešlo dokonce necelých osmdesát tisíc. Na velký úspěch se nyní pokusí navázat také na obrazovkách mobilních telefonů s operačními systémy iOS i Android.

Oznámení mobilní verze patřilo mezi četná překvapení v rámci slavnostního předávání videoherních cen The Game Awards. Z App Store i Google Play ji mohou zájemci stahovat zcela zdarma, což potěší zejména s ohledem na skutečnost, že počítačovou verzi lze získat buď za 5 eur ze Steamu, nebo jako součást předplatného Game Pass.

Za počátečním úspěchem stojí patrně youtuber SpatterCatGaming, po jehož videu se do hry začaly hrnout první tisícovky zvědavců. Bezprostředně po vydání se přitom počet souběžně hrajících na Steamu zastavil na osmi.crime boss rockay city 01Nepřehlédněte

To nejlepší z The Game Awards: duchovní nástupce Mafie, nové Star Wars a Death Stranding 2

Na zmíněných The Game Awards si hra dokonce vysloužila nominaci za nejlepší nezávislý debut. Z vítězství se sice nakonec radovalo kočičí dobrodružství Stray, avšak to tvůrcům z londýnského studia Poncle jistě nevadí – už nyní pro svou prvotinu chystají rozšiřující obsah s názvem Legacy of the Moonspell.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku