Domů » Bleskovky » Přehled: Globálně nejpoužívanější aplikace pro chytré telefony

Přehled: Globálně nejpoužívanější aplikace pro chytré telefony

Analytická společnost Global Web Index přinesla zajímavé informace o nejpoužívanějších aplikacích pro chytré telefony za druhý kvartál letošního roku. Zdrojem dat je 969,49 milionů chytrých telefonů; takové množství můžeme považovat za důvěryhodný vzorek. Studie ukazuje procento uživatelů, kteří aplikace používají. Na prvním místě se umístily mapy od Googlu. To nikoho příliš nepřekvapí, jelikož většina uživatelů telefonů s Androidem nebo iOS sáhne prvně po nich.

Konkurenční mapy od Applu příliš populární nejsou, ale překvapily mapy Ovi od Nokie, které jsou užívány na 9 % chytrých telefonů. Sociálním sítím stále dominuje Facebook, ale Googlu se podařilo vnutit G+ řadě uživatelů Androidu. Mezi komunikačními službami, dle očekávání, vládne WeChat, který je populární v Číně, Hong Kongu a Malajsii, ale v posledních měsících získává popularitu i v Africe a Jižní Americe. Mediálně oblíbený Instagram užívá 11 % uživatelů a od minulého kvartálu příliš nerostl. Takové je rozložení popularity aplikací v globální měřítku. Zajímá nás, jak je tomu u vás – bez kterých aplikací si nedovede svůj telefon představit?

David Podzimek

5 komentářů

 1. tamoadamo (neregistrovaný)

  kto toto mohol vypustiť do sveta -_- prý ovi mapy, ostatní

  • David Podzimek

   Opravdu se jedná o Ovi mapy a pravděpodobně se jejich užívání týká pouze zařízení se Symbianem, který má stále solidní uživatelskou základnu a nedošlo k přejmenování mapových služeb na Here. Jinak si to nedovedu vysvětlit, jestli se do toho počítají i mapy Here autoři studie nikde neuvádí.

  • Ovi Mapy maju aj online verziu, mozno niekto kto presiel zo Symbianu na Android..

  • Radek (neregistrovaný)

   myslím, že tím bylo myšleno spíš, že to již nejsou ovi ale here maps…

 2. Z toho zoznamu pouzivam iba WhatsApp.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).