TOPlist

Představujeme: Užitečné freeware aplikace pro PPC od Davida Andrše

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

pda.novapaka.comAplikací pro platformu PocketPC není nikdy dost, a tak je myslím v zájmu každého uživatele neustále vyhledávat nejrůznější kvalitní software. Ve většině případů platí, že ty kvalitnější aplikace jsou placené a mnohdy za ně musíme utratit celkem vysokou částku. Naštěstí existuje i dost kvalitních freeware titulů, které nám usnadňují práci se zařízením. Vývojáři freeware aplikací za svá díla nechtějí žádné peníze, programují pro radost a potěšení. Jedním z mnoha takových nadšenců je i český autor David Andrš, který pro PocketPC platformu připravil hned několik freeware aplikací, které si najdou oblibu u spousty uživatelů. Tak se na ně pojďme společně podívat.

pRSS reader
pRSSTato aplikace slouží k pohodlnému pročítání RSS a RDF novinek (feedu chcete-li). pRSS reader podporuje spousty standardů – RSS 0.90, 0.91, 0.92 a 2.0, RDF 1.0 a Atom 0.3. Jeho velikou výhodou je, že umí stránky ukládat pro pozdější offline browsení, což je ideální pro všechny, kdo například nemají “data unlimited” tarif. Ráno, před odchodem do práce si stáhnete články z RSS zdrojů do PDA a později si je můžete pročítat bez nutnosti připojení na internet. Program nabízí spousty nastavení, takže si aplikaci můžete opravdu přizpůsobit k obrazu svému.

Aplikaci stahujte v naší Download sekci.

 

Birthdays
Birthdays
Birthdays je plugin pro pracovní plochu, který dokáže zobrazovat, kdy má které osoba z vašeho adresáře (kontaktů) narozeniny. Plugin má široké možnosti nastavení – můžete si například zvolit v jakém formátu se má datum zobrazovat případně kolik dní před narozeninami se položka objeví na ploše.

Tento plugin stahujte v naší Download sekci.

 

pRuler
pRuler
Pokud občas potřebujete změřit kratší vzdálenost přesněji, než jen hrubým odhadem od oka, pak uvítáte aplikaci pRuler, která v sobě ukrývá klasické pravítko, které se vám zobrazí na displeji a můžete začít měřit.

Aplikaci je možné spustit i ve fullscreen zobrazení, aby měření bylo co možná nejpřesnější.

pRuler můžete stahovat z Download sekce.

 

pLamp
pLamp
Pokud si při večerních návratech domů potřebujete posvítit na klíčovou dírku, může vám k tomu pomoci utilita pLamp. Tento program po spuštění zobrazí ve fullscreenu vyseknutý kruh zvolené barvy (lze zapnout i zobrazení barvy v obdélníku), který v kombinaci s maximálním podsvícením displeje vydává dostatek světla pro posvícení na krátké vzdálenosti.

Pro posvícení máte k dispozici čtyři barvy – bílou, červenou, zelenou a modrou. Aplikace je (jako většina programu od D. Andrše) velmi malá a nenáročná na paměť.

Stahovat ji můžete z Download sekce.

 

Batti
Batti
Pokud vám zrovna v té vaší verzi OS Windows Mobile chybí indikátor baterie v horní liště pracovní plochy, pak jistě uvítáte tuto skvělou aplikaci (která mimochodem v RAMce nezabere více než 30kb paměti). Batti nabízí široké možnosti nastavení – můžete si zvolit, po jaké době se má indikátor baterie obnovovat (rozumějte v jakých intervalech bude vaše PDA zjišťovat stav baterie), dále si můžete upravit barevný vzhled palety nebo přiřadit barvy různým varovným hláškám (10, 20% baterie). Pro tyto stavy si můžete vybrat i zvukové ohlášení/varování.

Batti funguje skvěle i na VGA zařízeních a věřím, že tato aplikace si své místo ve vašem PDA určitě najde.

Stahovat ji můžete z tohoto odkazu.

 

tMan
tMan
Stále se nemůžete rozhodnout, který že TaskManager je nejlepší? Pak vyzkoušejte aplikaci tMan. Jedná se o jednoduchého správce aplikací, který ale nabízí všechny potřebné funkce.

Spuštěné aplikace můžete pomocí tohoto programu minimalizovat, zavřít (po jedné) nebo ukončit činnost všech procesů.

tMana stahujte v naší Download sekci.

 

Tip: Podívejte se na oficiální stránky Davida Andrše, na kterých naleznete kompletní seznam funkcí jednotlivých aplikací. Adresa je pda.jasnapaka.com.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku