Představí Facebook 4. dubna vlastní telefon s Androidem?

Facebook plánuje představit něco velkého ve spojení s operačním systémem Android. Novinářům rozeslal pozvánky na akci, která se koná 4. dubna. Pozvánka říká „Přijďte se podívat na náš nový domov na Androidu.“ Zatím není jasné, co „nový domov“ znamená. Je možné, že se bude jednat o lepší integraci a propojení současných Facebook aplikací, ale spekulace směřují spíše k vlastnímu telefonu, který má být výsledkem spolupráce s HTC. 

 

Obě společnosti se už o společný projekt pokusily, jednalo se o model HTC ChaCha, který však nedostal vřelé přijetí na trhu. Spekulace o dalším telefonu kolují už dlouho, ale v posledních měsících začínají dostávat reálné rozměry. Specifikace telefonu uveřejnil před třemi týdny účet @evleaks na Twitteru. 

Podle specifikací bude telefon směřovat do střední třídy. Podobat by se měl iPhone, včetně domácího tlačítka, rozměry budou také umírněné, a to okolo 4,3 palce. Klíčová by měla být hluboká integrace Facebook aplikací do systému. Náznaky můžeme vidět už v současné generaci aplikací, kde se Facebook snaží prosadit aktualizace nezávislé na Google Play Store. A rychle přibývají nové funkce jako volání zdarma přes WiFi s uživateli sociální sítě. 

 

Dalším potvrzením existence zařízení má být příprava reklamní kampaně, kterou serveru 9to5Google potvrdily dvě společnosti, které na ní pracují. Měla by se zaměřovat hlavně na uživatele, místo výpisu vlastností a funkcí. O podobném zařízení se spekuluje již dlouho, ale tentokrát informace přicházejí z více důvěryhodných zdrojů. Facebook má co nabídnou vlastní platformě, který by byla postavená na Androidu, podobně jako to dělá Amazon. Doufáme, že se dozvíme více příští týden. 

Hlavní otazníky vyvolává samotná idea takového telefonu, má smysl aby společnost jako Facebook měla vlastní platformu? Není výhodnější být na všech ostatních platformách? Na podobnou otázku byl před lety dotázán Steve Jobs, když se spekulovalo o telefonu pro ESPN (síť televizních stanic v USA), odpověděl: „The dumbest fucking idea I heard in my life.“

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku