Domů » Bleskovky » Předběžné finanční výsledky Samsungu za Q4 naznačují mírný pokles

Předběžné finanční výsledky Samsungu za Q4 naznačují mírný pokles

Samsung v úterý oznámil předběžné finanční výsledky za poslední kvartál roku 2013 a podle nich to vypadá, že se společnosti dařilo o něco méně než se očekávalo. Zisk klesl o 18 procent oproti předchozímu čtvrtletí a dosáhl 7,8 miliardy dolarů, což je pod očekáváním analytiků. Propad je z velké části zapříčiněn „speciálním bonusem“, který je nejspíše spojen s dvacetiletým výročím nové strategie společnosti.


Samsung na CESu představil představil první UHD TV se zakřiveným displejem, její úhlopříčka je 105″. A také první TV s ohebným panelem (více informací).

Přesto to vypadá, že růst mobilní divize, která tvoří značnou část příjmů, byl nejpomalejší od roku 2007, kdy korejský gigant začal chytré telefony vyrábět. Další negativní zprávou je zpomalení růstu příjmů, které dosáhly 55,2 miliardy dolarů a jsou na podobné úrovni jako ve třetím čtvrtletí, což je špatná zpráva, vzhledem k tomu, že vánoční čtvrtletí je pro společnosti prodávající spotřebitelskou elektroniku obvykle nejúspěšnějším z celého roku.


Ilustrační obrázek 

K propadu došlo i v meziročním porovnání, vzhledem k zisku 8,27 miliardy dolarů ve čtvrtém kvartálu roku 2012 a příjmům 55,6 miliardy dolarů za stejné období. Samsung po delší době ukázal slabší výsledky, přesto je stále jasně v černých číslech. Jak se dařilo jednotlivým částem portfolia, zjistíme až po zveřejnění finálních finančních výsledků. Pokud jde o mobilní segment, bude pro Samsung rok 2014 náročnější než předchozí roky, jelikož konkurence dnes nabízí telefony ve všech distribučních kanálech a cenových kategoriích. Uvidíme, jestli postačí marketingová mašinérie, nebo bude společnost muset sáhnout k větším inovacím i v samotných produktech.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. Zisk dvakrat vetsi nez trzby Nokie. Zajimave.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).