Pozdě, ale přece: Microsoft aktualizuje Surface Duo na Android 11 – SMARTmania.cz

Pozdě, ale přece: Microsoft aktualizuje Surface Duo na Android 11

Surface Duo recenze 2

Když se softwarovému gigantu Microsoftu nepodařilo prosadit na trhu s chytrými telefony se svým vlastním operačním systémem Windows Phone/Mobile (a celou divizí finské Nokie), zkusil vytvořit trochu jiné zařízení pro úzkou cílovou skupinu. Vznikl tak smartphone Surface Duo – skládací telefon, který místo ohebného displeje vsadil na dvě oddělené obrazovky.

Zatímco společnost z Redmondu představila v loňském roce nástupce v podobě Surface Duo 2, stále zde visela otázka nad podporou první generace. Ta přišla na trh v roce 2020 s Androidem 10 a od té doby bylo okolo přislíbené aktualizace ticho po pěšině. Nyní Microsoft na svém webu konečně představil vytouženou aktualizaci, která měla dorazit už koncem loňského roku.Surface Duo recenze 1Nepřehlédněte

Recenze Microsoft Surface Duo: dvojnásobná produktivita, pětinásobné starosti

Aktualizace na Android 11 se už pomalu šíří mezi uživateli v Severní Americe a Evropě. V rámci updatu dostanou majitelé nejen novější systém, ale také lednovou bezpečnostní aktualizaci, možnost otevřít aplikaci OneNote kliknutím na stylusu Surface Slim Pen 2, lepší optimalizaci nastavení pro dva displeje či rozšířenou podporu pro Xbox Game Pass, kdy lze jeden z displejů využít jako herní ovladač.

Microsoft údajně přeskočí aktualizaci na Android 12

Další logickou zastávkou by měl být Android 12, nicméně podle spekulací by Microsoft měl tuto verzi přeskočit a svá zařízení z rodiny Surface Duo aktualizovat rovnou na Android 12L. Ten by měl být lépe optimalizovaný pro zařízení s většími displeji, jako jsou ohebné a skládací smartphony, takže by krok Microsoftu dával smysl. Kdy se další aktualizace dočkáme, není prozatím jasné – Android 12L by nicméně měl být hotový už v březnu letošního roku.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku