Domů » Bleskovky » PowerUp 3.0: Už jste někdy ovládali papírovou vlaštovku smartphonem?

PowerUp 3.0: Už jste někdy ovládali papírovou vlaštovku smartphonem?

Zahraniční server Kickstarter je plný více či méně zajímavých projektů, kde jejich tvůrci hledají finanční podporu u běžné veřejnosti. Čas od času se zde objeví velice netradiční nápady, které si zasluhují alespoň krátkou zmínku. Mezi ně bezesporu patří projekt PowerUp 3.0, který nás částečně hodlá vrátit do dětských let. Každý z nás si jistě pamatuje na doby, kdy jsme stavěli papírová letadélka či vlaštovky, kterými jsme ukájely dětské choutky po leteckém dobrodružství. Výše zmíněný projekt však posouvá stavění papírových modelů na zcela novou úroveň.

POWERUP 3.0 Smartphone Controlled Paper Airplane Kickstarter

Speciální modul vyrobený z karbonových vláken disponuje pohonou jednotkou ve formě malé vrtulky a vestavěným akumulátorem s reálnou výdrží okolo deseti minut. Ovládání zajišťuje úsporná technologie Bluetooth ve verzi 4.0 a speciální aplikace pro zařízení s iOS. Pro lepší představu, jak celá tato záležitost funguje doporučujeme shlédnout přiložené video. Pokud vás tento nápad na dálkově ovládanou vlaštovku zaujal, navštivte i stránku projektu, kde si můžete PowerUp 3.0 objednat. S doručením k prvním zákazníkům se počítá na jaře příštího roku.

   

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. Ale tak hezký nápad. Ale nejsem si jist tím BT 4.0, přeci jen je jeho dosah relativně malý a vhodnější by byl BT 3.0, podivné.

 2. Fore (neregistrovaný)

  Docela jsem se divil, co BT 4.0 v G. Gear zvládne…. 2 betonový stěny a 10m vzdálenost, není problém. Dosah BT 4.0 je udáván kolem 100m, takže :)

  • Aha, tak bude rozdíl BT 4.0 LE a BT 4.0. Pak ale nevím, v čem je rozdíl mezi BT 4.0 a BT 3.0 sám o sobě.

  • Fore (neregistrovaný)

   Mezi 3.0 a 4.0 je rozdíl v dosahu a spotrebe. Rychlost zustala stejna.

  • Áha, no tak fajne, tedy stačí rozlišovat BT 4.0 a BT 4.0 LE a máme s BT vystaráno:-)

  • Fore (neregistrovaný)

   Tam je těch rozdílů opravdu hodně… tady je přehledná tabulka: [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).