Domů » Bleskovky » PowerUp 3.0: Už jste někdy ovládali papírovou vlaštovku smartphonem?

PowerUp 3.0: Už jste někdy ovládali papírovou vlaštovku smartphonem?

Zahraniční server Kickstarter je plný více či méně zajímavých projektů, kde jejich tvůrci hledají finanční podporu u běžné veřejnosti. Čas od času se zde objeví velice netradiční nápady, které si zasluhují alespoň krátkou zmínku. Mezi ně bezesporu patří projekt PowerUp 3.0, který nás částečně hodlá vrátit do dětských let. Každý z nás si jistě pamatuje na doby, kdy jsme stavěli papírová letadélka či vlaštovky, kterými jsme ukájely dětské choutky po leteckém dobrodružství. Výše zmíněný projekt však posouvá stavění papírových modelů na zcela novou úroveň.

Speciální modul vyrobený z karbonových vláken disponuje pohonou jednotkou ve formě malé vrtulky a vestavěným akumulátorem s reálnou výdrží okolo deseti minut. Ovládání zajišťuje úsporná technologie Bluetooth ve verzi 4.0 a speciální aplikace pro zařízení s iOS. Pro lepší představu, jak celá tato záležitost funguje doporučujeme shlédnout přiložené video. Pokud vás tento nápad na dálkově ovládanou vlaštovku zaujal, navštivte i stránku projektu, kde si můžete PowerUp 3.0 objednat. S doručením k prvním zákazníkům se počítá na jaře příštího roku.

   

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments