TOPlist

Potvrzeno: žádný nový telefon BlackBerry letos nebude

Po delší pauze jsme se měli v loňském roce dočkat znovuzrození značky BlackBerry na mobilních telefonech. Postarat se o to měla společnost OnwardMobility, která lákala na odhalení nového smartphonu s hardwarovou klávesnicí a podporou sítí 5G. Kvůli pandemii COVID-19 tento nadějný projekt nabral zpoždění, nicméně ještě na začátku letošního roku nás lidé z OnwardMobility ujišťovali, že chystaný telefon dorazí letos. Nyní už si ale můžeme povědět, že nedorazí nejen letos, ale ani nikdy jindy.

Uvidíme ještě někdy na smartphonech ostružinu?

Před nedávnem se objevily informace, že společnosti OnwardMobility vypršela smlouva na využívání značky BlackBerry na smartphonech, tudíž ji nemůže nadále využívat. Firma si dala s oficiálním vyjádřením k této situaci načas, avšak nakonec na svých webových stránkách přiznala, že vývoj smartphonu s hardwarovou klávesnicí ukončila a jako společnost zaniká. Žádné podrobnosti o důvodech tohoto rozhodnutí bohužel zveřejněny nebyly.

blackberry

Fanoušci značky BlackBerry se tak zřejmě v nejbližších letech novinky nedočkají – kanadská firma totiž na začátku tohoto měsíce rozprodala hromadu svých patentů, z nichž mnohé pochází právě z mobilního odvětví. BlackBerry patrně chce za touto svojí slavnou minulostí udělat pořádně tlustou čáru a věnovat se jiným projektům.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku