Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Windows Phone 8 budou umět pořizovat screenshoty

Potvrzeno: Windows Phone 8 budou umět pořizovat screenshoty

Spekulovalo se o tom poměrně dlouho, ale až předčasný únik Windows Phone 8 SDK (preview) potvrdil, že nová verze mobilních Windows bude umět nativně pořizovat screenshoty obrazovky. Současná verze systému Windows Phone 7.5 screenshoty vytvářet neumí, respektive je to možné pouze přes emulátor.

Screenshots in Windows Phone 8

Možnost nativního snímání screenshotů ulehčí práci nejen vývojářům, ale také recenzentům, kteří už nebudou muset zachycovat „stavy na displeji“ fotoaparátem (uff). Postačí k tomu pouze stisknout klávesy Home + Camera a obrázek je na světě. V případě, že jste si Windows Phone 8 SDK stáhli a testujete jej, můžete v emulátoru screenshoty pořizovat pomocí kombinace kláves F2 + F7.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

19 komentářů

 1. Slike... (neregistrovaný)

  To je dobrý… :) a jak se dělají screenshoty třeba na Htc wildfire s? Jínak máte nejlepší recenze všech recenzi… :D

 2. Kdyt se píše pouze o wp :D

 3. Slike... (neregistrovaný)

  To vím taky, ale když dělají recenze, tak bych chtěl vědět, jak se dělají na Wildfiru s…. ;)

 4. Gratulace ,ze tak slozitou funkci dostal WP do zakladu.

  • Tak takovej symbian to třeba také v základu neumí…

  • To jenom dokazuje jak moc je tahle funkce must have. Obešel jsem se bez ní u WM6.1, 6.5, WP7.x a u osmiček ji taky nepoužiju.

  • Me uz se hodila nescetnekrat,jak k poskytnuti pro recenzisty tak i k pomoci uzivatelum s nastavenim,kdy bylo jednodussi poskytnout screenshot apod tak k ruznym prezentacim.

  • „CREATIVE_34 Tak takovej symbian to třeba také v základu neumí…“

   ale da se normalne doinstalovat,ne jako u WP7.X kde kvuli tomu musel byt odemknuty telefon a takova aplikace neprosla marketem.

  • Tobě se hodí určitě, ale kolik běžných uživatelů píše recenze, nebo programuje apps pro WP. Moc jich není a absenci téhle funkce ve WP7.x chápu. Po funkční stránce jsou WP7.x spíš veřejnou Betou a MS je vydal „aby se neřeklo“ a soustředil se na WP8. Tomu by odpovídalo i nové jádro osmiček.

  • Tady ani tak nejde o absenci,ale o to ,ze kdyz ji nekdo udelal nebyla schopna projit marketem a musel se kvuli tomu delat unlock.Nesmyslne blokovani aplikace,ktera nijak bezpecnost OS nesnizuje.

  • VNavratil, (neregistrovaný)

   Chmeldas: Až budete jednou potřebovat udělat screenshot, ale systém to neumožní, přestože je to určitě pár programovacích řádků, budete nadávat. Možná je to pro hodně lidí zbytečná funkce, ale svoje využití najde, a tím, jaká je to v napsání určitě „banalita“ snad nikoho nepoškodí, když tahle fíčura v systému bude. Nikoho to neobtěžuje, ale je to funkce navíc. Na to snad ani není protiargument :)

  • HTCJIRKA:Nesmyslné blokování to je a proč aplikace neprošla je mi taky záhadou, ale odpověď nám na to asi nikdo nedá. Jó pochopit přemýšlení MS by bylo na Nobelovku…

   VNAVRATIL:Protiargument na to není. Stejně tak smysluplná odpověď proč tam ta funkce není. Osobně ji sice asi nikdy nevyužiju, ale jsem za ni rád. Recenze budou se screeny ze systému vypadat daleko líp než s fotkami.

 5. osobně nevím´, k čemu bych jí využil, ale pro recenzenty to bude určitě užitečná funkce :)

 6. Přesně tak, jen pro recenzenty. A co třeba Bluetooth, stejně nikdo neposílá soubory že? :D Bože to jsou argumenty, nikdo nic nepotřebuje, ale když to tam nakonec dají(integrují), tak 95% uživatelů zažívají orgasmy :D

  • hm.. zajímalo by mě, kolikrát jsi využil screenshot obrazovky a při jaké příležitosti.. a k čemu to bude dobré pro BFU.. voe..

 7. „ale když to tam nakonec dají(integrují), tak 95% uživatelů zažívají orgasmy :D“

  Presne tak, mluvis me z duse,spousta vykriku jak je to na nic a jak to nikdo nepouziva..nikdo nepotrebuje.Pak to telefon diky updatu najednou umi a vetsina to zacne vynaset do nebes.

  • Uveď konkrétny príklad kedy masa na niečo povedala, že je zbytočnosť a keď prišlo, tak 95% z tej masy to vychvaľovalo.

   Ľuďom veci chýbaju. Screenshot sa zišiel pár krát aj mne, ale len pre ukážku kamarátovi aby som mu na mail mohol poslať ako niečo vyzerá na WP. Takže využitie si iste nájde a ako bolo spomínané, hlavne konečne budú normálne recenzie. Nejeden krát boli fotky fotené foťákom – čo samo o sebe degradovalo WP aj recenziu.

   Mne osobne napríklad najviac už dlhodobo chýbajú časové profily. Ináč sa dá povedať, že som spokojný, ale samozrejme za každé vylepšenie som len a len rád – len za také, ktoré nedegraduje systém.

   Je mi jasné, že WP7.x stojí na starom jadre. Ale aj tak sa troška bojím WP8 z hľadiska spotreby. Síce je to už na novom jadre a MS na tom dúfam popracoval, ale s podporou dvojjadier a vyšších rozlíšení dúfam, že nenastane žiaden problém s ešte nižšiou výdržou.

 8. WOW! Ty mobilni okna jdou ale dopredu panecku… :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).