Domů » Bleskovky » Posmrtná podpora: LG slibuje tři roky aktualizací pro vlajkové modely

Posmrtná podpora: LG slibuje tři roky aktualizací pro vlajkové modely

Po šesti letech v červených číslech oznámila mobilní divize LG ukončení své ztrátové činnosti. Vývojové oddělení již nebude pokračovat v rozpracovaných zařízeních, v červnu pak bude ukončena výroba stávajících smartphonů. A jak to bude se softwarovou podporou?

LG Velvet 27

Tři roky aktualizací pro vlajkové modely

LG slibuje, že pro současné smartphony bude poskytovat plnohodnotnou softwarovou podporu – prémiové smartphony (řady G, V, Velvet a Wing) bude udržovat aktuální po dobu tří let, další vybraná zařízení z loňského roku (LG Stylo a K) budou dostávat updaty dva roky. Důležité je, že se nejedná pouze o bezpečnostní záplaty, ale o nové verze operačního systému Android.

Prémiové smartphony LG se tak mohou těšit jak na Android 11 (na našem redakčním LG Velvet přistál v minulém týdnu), tak i na připravovaný Android 12.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).