LG Rollable na první fotografii: rolovací telefon, kterého se už nedočkáme

LG Rollable 2

Mobilní divize společnosti LG letos v červenci definitivně ukončí výrobu nových smartphonů a bude se věnovat pouze softwarové podpoře stávajících modelů. Světlo světa tak nespatří ani připravovaný smartphone LG Rollable, který měl disponovat nezvyklou konstrukcí s rolovacím displejem.

LG Rollable na první fotografii

LG tento telefon poodhalilo na virtuální lednové tiskové konferenci CES, v domovské Jižní Koreji pak dokonce zahájilo certifikační proces. Z něj pochází několik nových informací, a hlavně vůbec první reálná fotografie.

lg rollable 1

Telefon na snímku je vyobrazen v „zavřené“ podobě, tedy s nejmenší možnou plochou rolovacího panelu. Zařízení mělo mít zhruba 17 centimetrů na výšku a téměř 8 cm na šířku, o žádného drobečka se tak rozhodně nejednalo. Kvůli rolovací konstrukci měl mít telefon poměrně široké rámečky nad a pod displejem, do toho horního se alespoň podařilo schovat modul selfie kamery. Na bocích byl pak zobrazovač zahnutý, přičemž na levé straně zajížděl do těla telefonu.

Displej pro rolovací LG překvapivě neměla vyrábět displejová divize LG, ale společnost BOE. LG Rollable měl být uveden na trh někdy v průběhu letošního roku.

Takto měl vypadat LG V70

Kromě rolovacího smartphonu chystala společnost LG i standardní vlajkový model pojmenovaný V70. I jeho fotografie se objevila na internetu, v tomto případě pouze zadní strany.

LG V70

Smartphone nejvíce připomíná loňský model LG Velvet, a to jak protáhlým tělem a barvou, tak rozmístěním čoček fotoaparátu. Na rozdíl od Velvetu všechny tři vystupují nad povrch zad, což mohlo znamenat výkonnější fototechniku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku