Domů » Bleskovky » Poslední dvě Nokie získávají Android 10, HMD může pomalu připravovat Android 11

Poslední dvě Nokie získávají Android 10, HMD může pomalu připravovat Android 11

Smartphony Nokia od finské společnosti HMD Global se těší nadstandardní softwarové podpoře, dva roky systémových aktualizací dostávají i ty úplně nejlevnější modely z její nabídky. I když byla distribuce aktualizací v letošním roce o něco pomalejší než v předchozích letech, nakonec se finské firmě podařilo aktualizovat všechny plánované smartphony na Android 10. Jako poslední se v těchto dnech dočkávají modely Nokia 5.1 a 3.1.

Pokud tyto telefony vlastníte, musíte zatím s vyhledáváním aktualizace počkat; Česká republika není mezi zeměmi v první vlně a pravděpodobně se dočká příští týden 12. října. HMD poté začne pomalu připravovat své telefony na příchod Androidu 11. V listopadu se navíc od HMD dočkáme tří nových Nokií (9.3, 7.3 a 6.3), které by již mohly mít Android 11 v základu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.