Poslední dvě Nokie získávají Android 10, HMD může pomalu připravovat Android 11

nokia

Smartphony Nokia od finské společnosti HMD Global se těší nadstandardní softwarové podpoře, dva roky systémových aktualizací dostávají i ty úplně nejlevnější modely z její nabídky. I když byla distribuce aktualizací v letošním roce o něco pomalejší než v předchozích letech, nakonec se finské firmě podařilo aktualizovat všechny plánované smartphony na Android 10. Jako poslední se v těchto dnech dočkávají modely Nokia 5.1 a 3.1.

Pokud tyto telefony vlastníte, musíte zatím s vyhledáváním aktualizace počkat; Česká republika není mezi zeměmi v první vlně a pravděpodobně se dočká příští týden 12. října. HMD poté začne pomalu připravovat své telefony na příchod Androidu 11. V listopadu se navíc od HMD dočkáme tří nových Nokií (9.3, 7.3 a 6.3), které by již mohly mít Android 11 v základu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku