Domů » Bleskovky » Víme, které Nokie dostanou Android 11. Seznam je celkem pestrý

Víme, které Nokie dostanou Android 11. Seznam je celkem pestrý

Společnost HMD Global věnuje svým smartphonům Nokia nadstandardní softwarovou péči a pravidelně poskytuje systémové aktualizace i na nejlevnějších telefonech ve svém portfoliu. Jinak tomu nebude ani s Androidem 11, který byl uvolněn na začátku tohoto měsíce. Finská firma zveřejnila harmonogram vypouštění aktualizací pro své telefony, byť záhy došlo k jeho stažení.

nokia 1

Aktualizace Nokií na Android 11 začne na přelomu roku

Důvod jeho odstranění nám zatím není známý, možná v něm bude ještě docházet k nějakým dílčím změnám, avšak rámcově lze očekávat uvolňování aktualizací v následujících termínech:

  • Konec letošního a začátek příštího roku – Nokia 8.3 5G, Nokia 2.2, Nokia 5.3 a Nokia 8.1
  • První kvartál příštího roku – Nokia 1.3, Nokia 4,2, Nokia 2.4, Nokia 2.3 a Nokia 3.4
  • Přelom prvního a druhého kvartálu příštího roku – Nokia 3.2, Nokia 7.2 a Nokia 6.2
  • Druhý kvartál příštího roku – Nokia 1 Plus a Nokia 9 PureView

HMD v listopadu představí tři nové smartphony

Společnost HMD Global v minulém týdnu představila dva nové low-endové smartphony Nokia 2.4 a 3.4, tím však s představováním předvánočních novinek neskončila. Podle informací serveru NokiaPowerUser chystá na listopad tiskovku, kde představí další tři telefony, tentokráte z vyšších pater porfolia. Má se jednat o vlajkovou Nokii 9.3 PureView, kterou doprovodí levnější modely Nokia 7.3 5G a Nokia 6.3.

nokia

Nokia 9.3 5G údajně dostane do výbavy 6,3“ pOLED displej s Quad HD rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz, čipset Qualcomm Snapdragon 865, 8 GB RAM, pětičočkový fotoaparát a podporu sítí 5G.

Od Nokie 7.3 5G se očekává 6,3“ displej s Full HD+ rozlišením, čipset Qualcomm Snapdragon 690, čtyři fotoaparáty, 4 000mAh baterie a podpora sítí 5G.

Nokia 6.3 má nabídnout 6,2“ displej, čipset Qualcomm Snapdragon 670/675, čtyři fotoaparáty a 4 000mAh akumulátor s podporou nabíjení o výkonu 18 Wattů.

Dá se očekávat, že výše uvedené telefony dorazí již s Androidem 11 na palubě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Aj by som premýšlal nad tou 8.3 keby HW bola priamo nad 8, ale nevyzerá to tak

  2. 5.2 jedenáctku dostane a nová 5.3 už ne? Nějak tomu seznamu nevěřím – nejspíš pochází někde z časného jara.

  3. Už i ten Samsung začíná dávat aspoň trošku solidnější aku u vyšších modelů (viz S10 Lite a S20 FE), ale Nokia se stále drží té svojí marnosti. Nevadí, na trhu je na výběr…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).