Polytron ukázal funkční prototyp smartphonu s průhledným displejem (video)

Tchajwanská společnost Polytron Technologies představila svůj vlastní koncept smartphonu s transparentním displejem. Ačkoliv jsou ostatní komponenty zahrnující snímač fotoaparátu, tištěné spoje či paměťová karta stále viditelné, tak v konečném důsledku to nikterak neubírá na exotickém vzhledu celého prototypu. Výrobce v žádném případě neskrývá své vysoké ambice a prohlašuje, že do konce letošního roku se na trhu objeví konkrétní smartphone, který bude z převážné části průhledný. To lze považovat za relativně odvážné tvrzení, jelikož možnosti transparentního panelu v případě odhaleného prototypu jsou výrazně omezené. I přes tento fakt můžeme hovořit o úspěchu a jistém vývoji v segmetnu mobilní elektroniky, který se v poslední době omezuje pouze na výkonnější hardware.

   

Posun v samotné konstrukci chytrých telefonů začíná být čím dál více žádoucí a to hlavně díky neustále narůstajícím úhlopříčkám displejů. Společnost Polytron Technologies si bezpochyby zaslouží za jejich výtvor hlubokou poklonu, nicméně nejsou prvním výrobcem, který se pokouší o vývoj chytrého telefonu s průhledným displejem. Už minulý rok se na konferenci Expo Comm Wireless objevil prototyp chytrého telefonu s transparentním panelem, za jehož výrobou stály společnosti NTT DoCoMo a Fujitsu. Jejich společný projekt využíval dvojice průhledných displejů s dotykovou vrstvou a dnes již archaicky znějícím rozlišením 240 x 320 pixelů. Tyto technologie jsou na svém samotném počátku a trpí několika závažnými neduhy v čele s čitelností a jasem na přímém slunci.

Transparent dual-touch display Android smartphone prototype #DigInfo

Toto však nejsou problémy, které by se nepodařilo eliminovat na přijatelnou úroveň a proto nám nezbývá nic jiného, než výše zmíněným průkopníkům držet palce v jejich vývoji. Myšlenka transparentních displejů je velice zajímavá a do budoucna o ní budeme jistě slýchávat stále častěji. Praktické využití se nabízí v integraci do čelních skel automobilů, tabletů, smartphonů a další výpočetní techniky. Pokud se první produkty skutečně objeví ještě v letošním roce, bude nesmírně zajímavé sledovat, zda se setkají s pozitivním přijetím u zmlsaných spotřebitelů.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku