Domů » Bleskovky » Polovina mladých měří své aktivity smartphonem, patříte mezi ně?

Polovina mladých měří své aktivity smartphonem, patříte mezi ně?

Dnešní technologicky vyspělá doba nabízí nepřeberné množství zařízení, která zaznamenávají sportovní výkony a pohybové aktivity. Výkony můžete sdílet se svými přáteli na sociálních sítích, nebo si porovnávat své sportovní aktivity s jinými uživateli, a poté zvyšovat své nastavené cíle. Spousta lidí to tak skutečně dělá, což platí i pro Česko. Informace vycházejí z výzkumu společnosti GfK, který se konal letos v březnu.

Nositelná elektronika při sportu

Jak rychle běžíte či jdete, jaký je tep vašeho srdce, či jakou vzdálenost jste již překonali, vám může sdělit nepřeberné množství zařízení. Zařízením, které je při měření sportovních aktivit používáno nejvíce, je poměrně nepřekvapivě chytrý telefon – k tomuto účelu ho využívá 30 procent populace. Ještě větší procento je mezi mladými lidmi, kteří jsou tradičně více nakloněni technologiím. Proto asi pro nikoho není překvapením, že skupinou lidí, která je nejvíce aktivní ve využívání svých chytrých telefonů při sportu, jsou lidé ve věku 18 -29 let. V této skupině pravidelně své sportovní aktivity monitoruje téměř polovina lidí.  Používání smartphonů jsou více nakloněni také aktivní sportovci (sportují nejméně jednou týdně) bez ohledu na věk.

Chytré hodinky a fitness náramky se z hlediska používání pro měření sportovní aktivity umístily se shodným počtem příznivců na druhém a třetím místě. Z dalších zařízení, která sportovci využívají při svých sportovních aktivitách, to jsou například sporttestery, anebo jednoduché krokoměry bez možnosti připojení k počítači.

V Praze sport není in

Z výzkumu také vyplývá, že z krajů nejvíce využívá mobilní telefon k monitorování sportovních aktivit kraj Středočeský, naopak Praha překvapivě v jejich používání spadla na poslední místo. Poměrně zajímavé je pak zjištění, že lidé s nižším vzděláním chytré telefony používají dvakrát méně než lidé se vzděláním středoškolským či vyšším.

Recenze Fitbit Alta HR: fitness náramek, který je radost nosit

 

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

2 komentářů

  1. nejak som neprisiel na chut merania telefonom. zopar krat som bol nuteny, ale hlavne dnes pri tych velkych plackach je ich tazko niekam dat. a zial mal som aj problemy s GPS
    hodiny su lacne a tak mozem bezat aj bez telefonu alebo si beriem len 3310

  2. Jezdím na kole a nemám ani tachometr a ani žádný náramek či hodinky. Je mi jedno kolik spálím kalorií, je mi jedno jakou mám průměrnou/maximální/minimální rychlost. Jezdím že mě to baví. Jediný na co se podívám až tedy přijedu domu, tak na ujetou vzdálenost přes G. mapy. Víc nic :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).