TOPlist

Polaroid SC1630: Opravdový fotomobil s Androidem

Společnost Polaroid na právě končícím veletrhu CES 2012 (přehled všech novinek) vystavuje netradiční smartphone s operačním systémem Android 2.3, jehož hlavním lákadlem je 16Mpx fotoaparát s výsuvným objektivem a trojnásobným optickým zoomem (F3.1 – F5.6, rychlost závěrky max. 1/1400, max. ISO 3200). Přesný typ procesoru, který telefon pohání nebyl oznámen, ale zřejmě nepůjde o nic extrémně výkonného (typujeme 1GHz single-core čip), protože tenhle kousek zvládá nahrávat pouze video v HD rozlišení, s fullHD si už neporadí. O zobrazování se stará displej s WVGA rozlišením a úhlopříčkou 3,2″, pro potřeby systému je připraveno 512 MB operační paměti RAM, které doplňuje stejně velká vnitřní paměť. Nechybí ani slot na microSD karty, microUSB konektor a adaptér pro vložení microSIM karty. Klasický výstup na sluchátka zde nahrazuje 2,5mm konektor.

-

Daní za lepší optiku je tloušťka – 18,5 milimetru budete v kapse cítit. Se zahájením prodeje se ve světě počítá v průběhu dubna, cena byla stanovena na 299 USD, tedy necelých 6 000 Kč. Zůstává otázkou, zda jsou lidé schopni tolerovat výraznější rozměry výměnou za kvalitnější fotografie nebo si raději vystačí s méně výkonnou optikou a dají přednost atraktivnějšímu designu.

- - -

Zdroj: Engadget

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku