Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Pokud ztratíte telefon, máte jen 50% šanci na jeho vrácení

Pokud ztratíte telefon, máte jen 50% šanci na jeho vrácení

Alespoň to tvrdí společnost Symantec, která v rámci svého experimentálního projektu s názvem „Smartphone Honey Stick“ záměrně nechala „ztratit“ 50 chytrých telefonů. Na telefonech byla připravená simulovaná firemní a osobní data a Symantec měl možnost na dálku sledovat, co se s telefony a daty bude dít. 

Z projektu vyplynuly následující informace

 • Pouze v 50 % případů se nálezce pokusil telefon vrátit
 • 96 % nálezců se pokusilo získat citlivé informace, jako je například přístup k online bankovnictví
 • 6 z 10 nálezců se pokusilo zobrazit účet majitele telefonu na sociálních sítích a jeho e-maily 

V případě ztráty nechráněného mobilního zařízení je velmi pravděpodobné, že se někdo pokusí získat citlivá osobní a firemní data. Navíc nálezce se v polovině případů majitele telefonu nepokusí zkontaktovat. A pokud náhodou ke kontaktu dojde, měl by i tak vlastník předpokládat, že došlo k úniku osobních nebo firemních dat. 

Cílem tohoto výzkumu je ukázat, co uživatelé chytrých telefonů mohou očekávat, že se stane, pokud telefon ztratí a někdo jej najde. V dnešním propojeném světě musí běžní uživatelé i firmy chránit své citlivé informace v mobilních zařízeních. Hardware lze snadno nahradit, ale uložené informace mohou být nenávratně ztraceny. Preventivní opatření mohou ušetřit spoustu problémů. 

Podobně jako v nedávné studii společnosti Intel o ztrátě přenosných počítačů ukazuje se i zde, že potenciálně citlivé informace jsou často lákavější než vlastní počítač nebo chytrý telefon,“ říká Jakub Jiříček, bezpečnostní konzultant společnosti Symantec. Jak jste na tom vy, podařilo se vám už někdy ztratit telefon? A pokud ano, podařilo se jej zpětně dohledat?

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

10 komentářů

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  50% je dobrý číslo..

  ještě že jde telefon na dálku zamknout :)

 2. radospol (neregistrovaný)

  a na zaver tohto clanku mohol byt tip redakcie na nejake programy, ktore nam nejakym sposobom ochrania nasich milackov.Alebo k tomuto vydat zvlast clanok, osobne bych to uvital,kedze sa v tychto moznostiach stracam.

 3. Cleric (neregistrovaný)

  Článek o možnostech ochrany svého miláčka by nebyl naškodu.

 4. volcom669 (neregistrovaný)

  pokud máte samsung tak doporučuji samsungdive, je to od samsungu tak by to mohlo fungovat i po továrním nastavení…………..[odkaz]

 5. Ladislav Vitovec (neregistrovaný)

  Samsung sice mam, ale stacilo mi precist si jen asi tretinu smluvnich podminek, aby jsem vedel, ze tohle zkouset nechci. Nastesti existuje Android Lost, nebo Cerberus.

 6. AmarLite (neregistrovaný)

  Mě se docela osvěčila aplikace ES Security manager…

 7. Chybí mi v té studii informace, kolik lidí, kteří procházeli např. emaily či kontakty, se pokusilo telefon vrátit. Přece, pokud ho chci vrátit, musím se z obsahu telefonu nějak dopátrat toho majitele, ne?

  Jinak Windows Phone nabízí lokaci, zamykání a mazání na dálku, sympatické. Bez extra aplikace, samozřejmě.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel