TOPlist

Pokrok u akumulátorů: Plné nabití telefonu během 10 minut

Současné smartphony dokáží uživateli nabídnout dostatek výkonu pro práci i zábavu. Jediné co ubírá na jejich atraktivitě, je nedostatečná výdrž akumulátorů, která se v mnohých případech počítá na hodiny. To z uživatelů často činí otroky elektrických zásuvek. Další nemilou vlastností je v této problematice zdlouhavá doba potřebná k úplnému nabití telefonu. To se však může brzy změnit. Japonský operátor NTT Docomo a výrobce NEC spojili své síly a na CEATEC show představili prototyp baterie, která je schopná dosáhnout plného nabití během pouhých deseti minut. To výrazně eliminuje dobu, kdy je váš smartphone připojený k zásuvce. Prototyp akumulátoru je výhradně určen pro použití se smartphonem NEC Medias WP N-06C, který je dostupný pouze na japonském trhu.

-

Výše zmíněnou baterii lze definovat jako pouzdro, do kterého se zasune samotný smartphone. Prototyp disponuje vlastním indikátorem stavu nabití a otvorem, který slouží pro připojení AC adaptéru. Určitě se nyní ptáte, v čem je ono kouzlo rychlého nabíjení. Externí baterie je totiž schopna odběru 5,86 ampéru. Pro srovnání dnešní baterie odebírají zhruba 0,55 ampéru. Další podrobnosti zástupci NTT bohužel neprozradili. Tento princip dobíjení v sobě skrývá velký potenciál. Už bychom nemuseli čekat na plné nabití několik hodin, nýbrž by stačilo pouhých pár minut u ranní kávy.

Zdroj: Androidandme

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku