Domů » Bleskovky » Pokémon GO zvyšuje nároky. Na jakých telefonech už si hru nezahrajete?

Pokémon GO zvyšuje nároky. Na jakých telefonech už si hru nezahrajete?

Oblíbená mobilní hra Pokémon GO už má svá nejlepší léta za sebou, stále se však najde spousta lidí, kteří běhají po ulicích a skrze obrazovku telefonu loví pokémony. Vývojářské studio Niantic, které za hrou stojí, nyní oznámilo, že s příštím updatem zvýší nároky na verzi operačního systému. To znamená, že si na některých telefonech Pokémon Go už nezahrajete.

Pokémon Go přijde o podporu na telefonech s operačním systémem Android 5.0 Lollipop, iOS 10 a iOS 11 a starších. Ze seznamu podporovaných zařízení také vypadávají iPhony 5s a 6, i to i když poběží na některé z podporovaných verzí iOS. Niantic pro Pokémon Go chystá nové funkce, které budou vyžadovat novější hardware a software. Zmíněné iPhony mají například pouze 1 GB RAM a podpora těchto zařízení by zbytečně brzdila vývoj pro výkonnější stroje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Zapšklej Dědek

    kupte si Folda 2 tam vám to jistě půjde a budete mít 2x větší displej

  2. Jarda Omáčka

    Pokemon go zažívá svá nejlepší léta teď, protože lze raidovat z domu. Prodeje Nianticu stoupli přes 250%. Hraje to více lidí než by jste čekali.

  3. Ať už jsem měl topový Snapdragon nebo Exynos, hra se stejně seká i na tak výkonných zařízeních jako jsou Sony Xperia 1 nebo Samsung Galaxy 10+. Takže hrát to na něčem nižším musí být utrpení….

    Do optimalizace jakou má Ingress, má tento paskvil ještě hodně velkou cestu před sebou….ale hlavně že jim to vydělává…..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).