Pokémon GO zvyšuje nároky. Na jakých telefonech už si hru nezahrajete?

pokemon go

Oblíbená mobilní hra Pokémon GO už má svá nejlepší léta za sebou, stále se však najde spousta lidí, kteří běhají po ulicích a skrze obrazovku telefonu loví pokémony. Vývojářské studio Niantic, které za hrou stojí, nyní oznámilo, že s příštím updatem zvýší nároky na verzi operačního systému. To znamená, že si na některých telefonech Pokémon Go už nezahrajete.

Pokémon Go přijde o podporu na telefonech s operačním systémem Android 5.0 Lollipop, iOS 10 a iOS 11 a starších. Ze seznamu podporovaných zařízení také vypadávají iPhony 5s a 6, i to i když poběží na některé z podporovaných verzí iOS. Niantic pro Pokémon Go chystá nové funkce, které budou vyžadovat novější hardware a software. Zmíněné iPhony mají například pouze 1 GB RAM a podpora těchto zařízení by zbytečně brzdila vývoj pro výkonnější stroje.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku