Sledujte nás na YouTube

Pohled do statistik CyanogenMod: Přes milion unikátních instalací

Steve Kondik společně s Jefem Oliverem oznámili, že celkový počet unikátních instalací jejich upravených ROM s názvem CyanogenMod překročil hranici jednoho milionu. CyanogenMod je jednou z nejoblíbenějších modifikací pro Android a aktuálně je oficiálně podporováno 56 zařízení, spousta dalších je podporována v komunitních buildech.

-

Zajímavé je, že téměř polovinu instalací CyanogenModu tvoří KANGed buildy. Nejpopulárnějšími telefony jsou HTC Desire (80 000+ instalací) a Motorola Defy (58 000+ instalací). V průměru si modifikované ROM každý den nainstaluje okolo 8 000 unikátních uživatelů. Téměř 240 000 zájemců používá verzi 7.1, 190 000 tvoří uživatelé tzv. nočních buildů. Další zajímavá čísla naleznete ve statistice na oficiálních stránkách modifikace.

Zdroj: AndroidCentral

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

9 komentářů

 1. S4crifice (neregistrovaný)

  CM7 jsem na svém Desire Z měl asi tři týdny a spokojenost, ale pak jsem jen tak z legrace vyzkoušel MIUI ROM a už nebyl důvod se vrátit k CM, doporučuji vyzkoušet :) [odkaz]

 2. Tom (neregistrovaný)

  Souhlasim, taky jsem nakonec zustal u MIUI. Na mem Desire jede vyborne a velice mi vyhovuje..

 3. pk (neregistrovaný)

  Ja pouzivam momentalne na desire 7.1 a spokojnost. Miui bezi tiez na CM len z toho urobili viac iphone ;) je to pekne ale na mna az moc :) Ja mam rad cisty andorid a pri ICS uz duplom to je este o krok dalej.

 4. uni (neregistrovaný)

  Na Zetku mám prozatím 7ku, ale už se to poslalo funkčně do kopru, tak se také musím poohlédnout po něčem novějším, díky za tip s MIUI, i kamarád je s ním spokojený.

  Je zajímavé, že na předním místech nefiguruje SE model, když už to nějak podporují.

 5. Markos (neregistrovaný)

  Neni nad čistého androida. O to viac ked sa jedna o ICS .)

 6. uni (neregistrovaný)

  OS který primárně přináší podporu multicore se mi na singlecore moc instalovat nechce, to nemá moc co přinést. Novém OS prostě více sluší nový HW, jinak jsou všude jen kompromisy a nic moc výsledek. Jenže to by QWERTZ přístroje nesměli být výrobci směřovány jen do mainstreamu a na hiend kašlat….:-/

 7. zune85 (neregistrovaný)

  podpora výrobcov ako vyšitá

 8. Martin P. (neregistrovaný)

  To S4crifice k počtu podporovaných zařízení je MIUI proti CM trochu okrajová záležitost ;-)

 9. Polteregeist (neregistrovaný)

  návod na instalaci C-M do Dell Streak 5 by se mi hodil

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *