Podvody ve hrách se nevyplácí. Autoři cheatů do Destiny 2 zaplatí gigantické odškodné

destiny 2

Cheaty jsou s hrami spojené už od nepaměti. Zatímco dříve je vývojáři sami do her implementovali, v současnosti na potírání vykuků, kteří je vymýšlení, vynakládají nemalé finanční prostředky. Své by o tom mohli vyprávět lidé z vývojářského studia Bungie, které stojí za populární multiplayerovou akcí Destiny 2. V srpnu loňského roku podali žalobu na vlastníky tří domén (Veterancheats, LaviCheats a Elite Boss Tech) šířící program umožňující podvádění v jejich hře.

Výsledek soudního řízení dopadl pro tvůrce cheatů poměrně nešťastně – celkem musí Bungie zaplatit 13,5 milionu dolarů odškodného (cca 306 milionů korun) za způsobenou újmu. Konkrétně soud konstatoval, že k porušení zákona Digital Millennium Copyright Act došlo celkem 6765krát, přičemž za každé porušení bylo stanoveno odškodné ve výši 2 tisíce dolarů (cca 47 tisíc korun).destiny 2 jpgNepřehlédněte

Sony vrací úder, za téměř 4 miliardy kupuje původní vývojáře série Halo a hitu Destiny

Podvádění ve hrách jako Destiny 2 stojí vývojáře nemalé prostředky. Zavést účinná opatření není zrovna jednoduchou záležitostí a může to stát závratné částky, obzvláště u her typu live service, které se neustále mění hráčům pod rukama. Vyměřená pokuta takové praktiky bezesporu nevymýtí, avšak mohla by je citelně zredukovat.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku