Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Podívejte se, jaký vtípek si Google připravil pro majitele Pixelu 4

Podívejte se, jaký vtípek si Google připravil pro majitele Pixelu 4

Google miluje tzv. „Easter Eggs“, tedy skryté hříčky či vtípky spojené s počítačovými či mobilními technologiemi. Ten nejnovější se nachází na zadní straně krabičky od Pixelu 4. Stačí na ni namířit telefonem se zapnutou aplikací Google Lens a skrze rozšířenou realitu se začnou dít divy.

Aplikace Google Lens je bránou k online obsahu, který se zobrazí při interakci s objekty ze skutečného světa – v tomto případě s balením nových Pixelů. Google představil přepracovanou verzi své rozšířené reality letos v květnu na konferenci I/O 2019, kde mimo jiné prezentoval funkci spočívající ve vyhledávání informací o významných obrazech poté, co na ně namíříte telefon s Google Lens.

Přivítání v rozšířené realitě

Ale zpět k Pixelům. Jakmile se na jejich krabičky podíváte skrze Google Lens, vykoukne na vás hezká produktová fotografie telefonu. Pokud ji prostřednictvím aplikace analyzujete, v rozšířené realitě se spustí speciální projekce, která obrázek ze skutečného světa překryje milým pozdravem „#Welcome to #teampixel“ (v překladu: „Vítejte v týmu Pixelů“).

Tip: Google potěšil fanoušky seriálu Stranger Things. Připravil pro ně překvapení v rozšířené realitě

Každá barevná varianta, tedy Clearly White, Just Black i Oh So Orange, nabízí mírně odlišnou verzi povedené hříčky. Ve všech případech vás však vyzve, abyste začali sledovat Google Pixel na sociální síti Instagram. Pokud v tu chvíli poklepete kamkoliv na displej, aplikace vás na příslušný profil odkáže. Kromě hravé demonstrace rozšířené reality se tak jedná také o chytrou propagaci značky.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments