Domů » Bleskovky » Podívejte se, jak probíhá vývoj modulárního smartphonu Ara (video)

Podívejte se, jak probíhá vývoj modulárního smartphonu Ara (video)

Ačkoliv již společnost Motorola nespadá pod křídla Googlu, projekt modulárního smartphonu Ara si internetový gigant ponechal ve své režii. Klíčovou myšlenkou modulárního zařízení je možnost vylepšování jeho funkcí díky jednotlivým blokům vsazených do základní desky, která je označována jako endoskeleton.

V praxi by to mohlo vypadat tak, že pokud například uživatel zatouží po vyšším rozlišením fotoaparátu, jednoduše vyjme příslušný modul a nahradí ho jiným s lepšími parametry. Přiložené video zachycuje současný tým zabývající se projektem Ara, který v něm odhaluje několik podrobností o probíhajícím vývoji a aktuální podobu prototypů.

Na polovinu měsíce dubna je naplánována tisková konference pro budoucí vývojáře modulů, kteří si zde budou moci vyzkoušet první vývojářské kity a funkční prototypy. S uvedením na trh se počítá v průběhu příštího roku, přičemž základní deska disponující pouze displejem a WiFi má stát přibližně 50 USD (zhruba 1000 Kč bez DPH). Pro dokoupení modulů budou sloužit speciální kiosky s proškoleným personálem, který zákazníkům pomůže s požadovanou konfigurací.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentáře

  1. Igor (neregistrovaný)

    Dúfam, že bude na výber aj OS. Ak nie, tak to nebude až tak kustomizovateľné ako som si myslel. Tak či tak, krok vpred, držím palce Googlu, Motorole aj všetkým vývojárom :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *