Podívejte se, jak funguje smartphone s průhledným displejem

Současný vývoj v oblasti displejů se soustředí pouze na stále vyšší rozlišení, jas, sytost barev či pozorovací úhly. To jsou samozřejmě důležité vlastnosti, které nám zpříjemňují každodenní používaní našich smartphonů, nicméně v tomto případě nelze hovořit o zásadních inovacích. Naštěstí existují společnosti, jakými jsou například NTT DoCoMo a Fujitsu, které ustavičně pracují na vývoji mobilních zařízení a snaží se uživatelům přinášet neustále nové technologie, které posunují vpřed celý segment  mobilní elektroniky. Tyto dvě společnosti na nedávné konferenci Expo Comm Wireless, která se konala v Japonsku, představily první prototyp dotykového smartphonu s oboustranným transparentním displejem. Koncept využívá dvou průhledných OLED obrazovek s úhlopříčkou 2,4″ a na dnešní dobu velmi nízkým rozlišení 240 x 320 pixelů.

Transparent dual-touch display Android smartphone prototype #DigInfo

Titěrná úhlopříčka a mizerné rozlišení jsou však překážky které Fujitsu a NTT DoCoMo překonají s lehkostí. Za daleko větší zádrhel lze považovat jas a s tím i spojenou čitelnost displeje, která je díky jeho průhlednosti na velmi nízké úrovni. Celý problém se ještě daleko více prohlubuje v případě použití na přímém slunci. Celý projekt se zatím nachází ve fázi vývoje a proto mají obě společnosti zatím dostatek času na to, aby tento neduh stihly odstranit. Osobně se mi myšlenka transparentních displejů velice zamlouvá. Tato technologie by mohla znamenat další revoluci v samotném ovládání a zároveň přinést i nové možnosti používaní mobilních zařízení. Velice dobře si dokážu představit tyto displeje například na čelních sklech automobilů, tabletech a další výpočetní technice. A jaký je váš názor na transparentní panely? Vidíte v nich budoucnost, nebo se podle vás jedná o další z mnoha slepých uliček?

Transparent Touchscreen SmartPhone - Docomo

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku