Domů » Bleskovky » Podívejte se jak bude vypadat navigace na chytrých hodinkách Moto 360 a LG G Watch

Podívejte se jak bude vypadat navigace na chytrých hodinkách Moto 360 a LG G Watch

Termín oficiálního odhalení prvních zařízení s operačním systémem Android Wear se nezadržitelně blíží a vývojářské weby se proto pomalu začínají plnit informacemi, které po douškách odhalují, na co se můžeme těšit. Na blogu AndroidDevelopers se objevily snímky prototypů chytrých hodinek LG G Watch a Moto 360, díky kterým si můžeme konečně udělat ucelenější představu o tom, jak bude vypadat uživatelské rozhraní a navigační aplikace.

 

Vývojářšké nástroje pro zrcadlení v reálném čase umožňují programátorům ihned vidět, jak bude část konkrétní aplikace vypadat v praxi. Ze snímků si zároveň můžeme všimnout, že rozdíl mezi čtvercovým a kulatým designem LG G Watch a Moto 360 je z pohledu vývoje softwaru relativně zanedbatelný. Vše je pouze otázkou metriky rozvržení prvků, což ve finále nevyžaduje nutnost vytvářet separátní aplikace pro každé zařízení zvlášť.

   

Na plný rozsah funkční výbavy obou zařízení, si ještě několik týdnů počkáme. Oficiální představení systému Android Wear je naplánováno na 25. června při příležitosti konference Google I/O, která se již tradičně koná v San Franciscu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).