TOPlist

Poco F6 Pro se pyšní 5000mAh baterií a 120W nabíjením: jak rychle to zvládne z 0 na 100?

Poco F6 Pro se 120W nabíjením
  • Poco F6 Pro patří k telefonům s nejrychlejším nabíjením na trhu
  • Díky 120W adaptéru v balení mobil dobijete za necelých 32 minut
  • Právě rychlé nabíjení je dost možná novou „malou revolucí“ v oblasti výdrže

Nejnovější vlajkový telefon značky Poco – model F6 Pro – se již v naší recenzi osvědčil jako perfektní nástupce kdysi velmi slavného Pocophonu F1. Nabízí skutečně kvalitní zpracování, stylový design, vysoký výkon i skvělý hlavní fotoaparát. Kromě toho a mnoha jiných vychytávek však podporuje i velmi rychlé nabíjení s výkonem až 120 W. Jak svižně se nabije z 1 do 100 % a k čemu vlastně tak rychlé nabíjení můžete využít?

Poco F6 Pro má bleskové nabíjení

Poco F6 Pro patří k telefonům s nejrychlejším nabíjením na českém trhu. Z tabulky specifikací se dočtete, že podporuje až 120W nabíjecí výkon. Vyšší výkon už poskytuje u některých svých telefonů jen americká Motorola, a sice 125 W. Poco v tomto ohledu patří k naprostým etalonům, stejně jako jeho sesterské značky Xiaomi a Redmi.



Poco F6 Pro v celé kráse



Nepřehlédněte

Recenze Poco F6 Pro: báječná vzpomínka na legendární Pocophone

Aby bylo takto rychlé nabíjení možné provozovat co nejdéle, je 5000mAh akumulátor rozdělen na dvě části, do kterých energie vtéká rovnoměrně a nedochází k extrémnímu přehřívání, které by z dlouhodobého hlediska výrazně přispívalo k rychlejší degradaci baterie.

Výrobce přímo na svých stránkách uvádí, že v „v laboratorních podmínkách“ stačí telefonu na dobití z 1 do 100 % 19 minut. To je vskutku ambiciózní hodnota, kterou rádi ověříme! Pro potřeby hlubšího testu jsme rozšířili naši běžnou tabulku rychlosti nabíjení, kterou znáte z recenzí. Nabíjeli jsme z 1 % (tzv. těsně před smrtí) a s originálním příslušenstvím, které je dodáváno v rámci prodejního balení zdarma.

Naměřená rychlost nabíjení 120W adaptérem
Úroveň 10 % 20 % 30 % 40 % 50 % 60 % 70 % 80 % 90 % 100 %
Čas 1:46 3:22 5:18 8:20 11:55 16:56 20:19 24:10 28:08 31:05

Kompletní dobití zabralo necelých 32 minut. Co se průběhu nabíjení týká, opravdu nejrychlejší bylo nabíjení prvních 10–30 %, pak se výkon znatelně snížil, vlivem čehož klesla i rychlost samotného nabíjení. Během doplňování energie byla teplota baterie 40–45 °C, bezkontaktním teploměrem jsme na zádech telefonu naměřili až 43,6 °C. Faktem ale je, že nabíjení probíhalo během odpoledne, kdy venkovní teploty překračují i hranici 30 °C.

K čemu je 120W dobíjení?

Nabíjecí výkon současných telefonů a s ním spojená rychlost doplnění energie je rozhodně fascinující. Koho by před několika lety napadlo, že k nabití celého telefonu bude stačit půl hodiny. Nicméně někdo by si mohl položit otázku, k čemu to celé vlastně je? Telefon stejně většina lidí nabíjí přes noc, a jestli se nabije za 30 minut nebo za 3 hodiny, je ve skutečnosti jedno. To je ale krátkozraké vnímání této problematiky.

Rychlost nabíjení dnes může do značné míry zastoupit výdrž telefonu, která zkrátka nedosahuje standardů, na které byli spotřebitelé zvyklí u starších tlačítkových telefonů. Běžná výdrž mobilního telefonu se dnes počítá na 1,5–2 dny.

Poco F6 Pro se 120W nabíjením

Díky rychlému nabíjení však uživatel nemusí kalkulovat s tím, kdy telefon umístí na nabíječku (zdali to bude v noci, nebo až druhý den v práci), aby mu vydržel celý dlouhý pracovní den. Aby byla výhoda rychlého nabíjení lépe pochopitelná, přidám situaci ze života. Náročný den, pozdě odpoledne míříte z práce domů s tím, že se jen vysprchujete, převlečete a jdete za kamarády na pivo. Zjistíte však, že telefon hlásí posledních 20 % baterie.

A to není výhodná situace – je pátek, večer se může protáhnout, vy budete potřebovat zaplatit platební kartou v telefonu a případně si v noci zavolat odvoz domů. Těžkou powerbanku s sebou tahat prostě nechcete. V takovou chvíli přichází rychlé nabíjení jako spása. Protože než se přichystáte na večerní tah, telefon se mezitím na nabíječce „dokrmí“.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku