Sledujte nás na YouTube

PocketTouch: Snadné ovládání telefonu schovaného v kapse

Zaměstnanci vývojového oddělení Microsoftu pracují na speciální kapacitní technologii, která umožní ovládat smartphone nebo jiné mobilní zařízení pomocí dotykových gest přes vrstvu oblečení. Současný prototyp využívá speciální senzory na zádech telefonu, ale podle slov jeho tvůrců bude možné po jistých úpravách využít i kapacitní vrstvu dotykových displejů. Jak je vidět v přiloženém videu, výsledkem jejich snažení má být možnost nejen provádět jednoduché úkony jako například regulaci hlasitosti nebo odmítnutí příchozího hovoru, ale také psát celé textové zprávy bez nutnosti vytáhnout telefon z kapsy. Zda budeme schopni tímto způsobem na nudných firemních poradách hrát třeba Angry Birds, pracovníci nezmiňují :-).

Zdroj: Microsoft Research

Miroslav Havlíček

2 komentáře

  1. borixeus (neregistrovaný)

    Tak to je můj kolega už předběhl. Běžně odemyká telefon, ketrý má v kapse a vytáčí poslední volaná čísla. Včera jsem si s jeho klíčema pokacel třikrát.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *