Pocket Napalm: profil týmu

pocket napalmTým Pocket Napalm je mezi uživateli SP a PPC znám především díky povedenému dungeonu Legacy (o oblíbenosti této hry svědčí i fakt, že se dočkala několika datadisků). Spektrum zařízení a systémů, pro které Pocket Napalm software produkuje je však mnohem širší a kromě Windows Mobile zahrnuje následující systémy a platformy: Symbian, Symbian UIQ, Nokia Serie 60, Palm OS a Javu. Překvapením pro mě byl i fakt, že “hometown“ týmu je maďarská metropole Budapešť. Produkty od Pocket Napalm lze zakoupit na všech hlavních serverech nabízející hry a software pro mobilní zařízení, kterými jsou především Clickgamer, Palm Gear a Pocket Gear. Tolik ke stručné charakteristice tohoto seskupeni a jdeme rovnou k tomu, co naše čtenáře jistě zajímá více – tedy rovnou ke hrám.


Co hrajeme?

V této kapitole Vás stručně seznámíme s tituly, které jsou již k dispozici a tak je už nějakou dobu můžete na svých zařízeních pohodlně hrát. Koupě hry však znamená poměrně vysokou investici (10-20 USD), tedy nic zanedbatelného, ale čas od času jsou na herních serverech akce a hru tak lze zakoupit za výhodnější cenu.


Boulder Dash® Extreme™ aneb legenda se vrací

Kdo by neznal logickou procházečku Boulder Dash®? Hru, která hráče provází již od dob osmibitových počítačů a dočkala se mnoha pokračování myslím není třeba dlouze představovat. Tato verze Extreme™ však není pouhou konverzí, nabízí totiž mnohá vylepšení, bonusy a samozřejmě celý nový svět. Změna nastala i ve volbě hlavního hrdiny a zatímco původní hru jste procházeli s Rockfordem, zde máte na výběr a hrát můžete za jedno z jeho dvou ratolestí. Rocky je jméno Rockfordova syna, Crystal pak jeho dcery. Prožijte s nimi jejich strastiplnou cestu nehostinným a vzrušujicím světem na jejichž konci čeká obrovský poklad – právě takto nás tvůrci hry lákají. Při pohledu na screenshoty je vidět roztomilá, ručně kreslená grafika, která si musí získat každého. K zahození nebude ani zvukový doprovod, který se mi, po ochutnání demoverze, hodně zalíbil. Důležitým faktorem je i hrací doba, tedy časový horizont, který je třeba k pokoření celé hry. I zde ale můžete být naprosto klidní, neboť BD Extreme™ nabízí celou stovku zapeklitých levelů, nad kterými jistě nejednou své mozkové závity pěkně potrápíte.

Boulder Dash® Extreme™ v kostce:

– nové, hru oživující, prvky jako brány ovládáné magickými pákami, rotace obrazovky o 90 stupňů, spousta nových nepřátel – přerostlé měňavky, smrtící lávová jezírka, falešná dvířka a další
– 5 nových světů (Země Sladkostí, Bažiny, Mexická Pouštˇ, Ledový ostrov a Děsivý hřbitov)
– 100 herních a 20 cvičných levelů

– nové nástroje a zbraně (detonátory a dynamit, časované bomby, schopnost odkpoknout předměty, kladivo schopně rozbíjet kameny
– rozmanitá kombinace dvířek a klíčů
– skvělé zvukové efekty a dva odlišné sountracky
– za perfektně vyřešené levely získáte extra score a trofej
– možnost ukládání/nahrávání pozice kdykoli a kdekoli
– Highscore možno prezentovat na Internetu, tabulky a dokonce uložené pozice lze přenášet mezi dvěma odlišnými platformami přes Irda nebo Bluetooth

Screenshoty:

Tento titul je k dispozici ve verzi pro Smartphone a Pocket PC (po kliknutí si stáhněte demo), do budoucna se počítá s verzí pro Palm OS.Traffic Mania

Tato hra je již na první pohled podobná hře Done in 50 second a stejně jako tento starší titul je i novinka hrou navýsost povedenou. Zisk prestižního ocenění Best action puzzle 2003 předchozí větu jen potvrzuje. Princip hry je jasný – v každé úrovní jsou různě poskládána vozidla a Vašim úkolem bude určitým vozem z parkoviště odjet. Novinkou oproti Done in 50 seconds je přítomnost tří charakterů z nichž každý disponuje zvláštní schopností. Tedy abych byl přesnější – schopnostmi disponují spíše jejich vozy, než postavy samotné. Pojďme si je tedy více přiblížit:
Gwendy je bláznivá dívka za volantem fialového broučka.
Juan je zase tajný agent ve sporťáků, který je schopen sbírat a následně střílet rakety a ničit tak ostatní vozy.
Butch připomíná starého kriminálníka, experta na pokládání bomb, jeho “Tatrovka“ je vskutku stylová
Další znatelné vylepšení je znát na grafickém zpracovaní, kterému není co vytknout. Těšit se můžete na detailní 3D modely automobilů a jejich deformací. Hra bude díky dvěma omezujícím faktrotům, tedy času a počtu pohybů, velmi obtížná, čímž je zajištěna dlouhá hrací doba.

Traffic Mania v kostce:
silný příběh má na svědomí známý a oceněný spisovatel
tři různé herní módy znamenají vlastně tři odlišné hry
tři postavy vykreslené v komiksovém stylu
v plné verzi na Vás čeká přes 300 levelů s gradující obtížností
možnost měnit postavy přímo v každé misi
vysoce detailní mapa města usnadní orientaci ve městě a pomáhá v řešení jednotlivých misí
více než 20 detailních modelů vozidel a jejich deformací způsobené srážkami a zbraněmi
skvělé zvukové efekty a tři odlišné sountracky
za perfektně vyřešené levely budete odměni extra pohárem
možnost ukládání/nahrávání pozice kdykoli a kdekoli
mód bez časového a pohybové limitu
Highscore možno publikovat na Internetu, tabulky i uložené pozice lze přenášet mezi dvěma odlišnými platformami přes Irda nebo Bluetooth

Screenshoty:

Tato hra je k dispozici ve verzi pro Smartphone, Pocket PC i Palm OS


Legacy
Tento špičkový dungeon/RPG získal rovněž řadu ocenění a dočkal se celkem tří rozšiřujících datadisků. Hra je sice k dispozici i pro Smartphony, ale díky malému displeji je zážitek z hraní téměř mizivý a proto hru doporučuji vyzkoušet spíše majitelům nějakého PDA (na světě je PPC i Palm verze hry). Jak bylo řečeno, jedná se o krokovací dungeon a sami autoři jej přirovnávají k legendám tohoto žánru, jakými Black Crypt, Eye of the Beholder I-III nebo série Might and Magic bezpochyby jsou. Na záčatku si tedy vyberete hlavní postavu, její povolání, navolíte základní atributy a vyrážíte vstříc novému dobrodružství. Postupem času si svoji postavu, díky plnění úkolů a zabíjení monster, vypipláváte a ze slabého kouzelníčka máte najednou silného mága. Navíc můžete do své party přijmout další bojovníky, které v průběhu hry potkáte.

Legacy v kostce:
– ohromný svět, který musíte prozkoumat, navíc s volným editorem, který prodlužuje hrací dobu
– precizně renderovaná, pro očí líbezná grafika
– velmi dlouhá hrací doba
– ve hře nebojujete sami, můžete si vytvořit vlastní partu různě zaměřených postav (kouzelník, bojovník…)
– stovky různorodých předmětů, brnění a zbraní, každý se svými atributy, setkáte se i s předměty z drahých materiálů jako je ebony a mithril
– detailní info o každém členu skupiny, kouzla k sestavení ideální skupiny
– možnost navštívit hostince a zahrát si se štamgasty partičku karet (při hraní si lze pomáhat kouzly)
– mnoho hrozivých monster, každý s vyčerpávající charakteristikou (útok/obrana, odolnost, životy), vysoká AI – monstra jen nesedí na svých pozicích, naopak prozkoumávají okolí, některé dokonce sami otevírají dveře!
– krásné animace a zvukové efekty (dveře se otvírají a zavírají, svíčky hoří, monstra se hýbou)

Screenshoty:


Joker\’s Quest™
Zatím posledním herním přírůstkem, který má tým Pocket Napalm na svědomí, je logická hra Joker’s Quest. Příběh hry je velmi jednoduchý – hlavní hrdina rybka Joker jenž se uchází o místo dvorního šaška na půdě Kingdom of Luphia má za úkol zachránit princeznu Sephine. Toť Joker’s Quest – úsměvná akčně-strategická hra z krásného podmořského světa. Precizní grafické zpracování a povedený zvukový doprovod – tímto jsou hry od Pocket Napalm pověstné a ani tento tilul na tom není jinak. Vysoká hratelnost a zajímavý příběh jen podtruhuje skvělý celkový dojem, který při hraní nabudete.

Joker\’s Quest™ v kostce:
– pět sekvencí vypravující Jokerův příběh
– 100 napínavých a 25 cvičných levelů
– čtyři odlišné, ručně malované podmořské světy
– čtyři různí, do detailů zpracovaní bossové
– čtyři obtížné puzzle, které dokreslují celý příběh
– skvělé zvukové efekty a tři různé soundtracky
– za perfektně vyřešené levely jste odměnění vysokým score
– dva stupně obtížnosti
– možnost ukládání/nahrávání pozice kdykoli a kdekoli

Screenshoty:

Tato hra je k dispozici ve verzi pro Smartphone a Pocket PC
Doplněno: Pocket Napalm před několika dny oznámil práci na druhém dílu této povedené hry!

Nač se můžeme těšit?
Čtyři povedené hry, které se mezi hráči dočkaly velké oblíbenosti, máme za sebou, ale tím tento článek rozhodně nekončí – řekneme si totiž ještě něco o titulech, které se zatím horlivě připravují.


Barbarians aneb konečně pořádná bojovka pro SP/PPC?
Bojových her je zatím pro naše miláčky jako šafránu, koneckonců kromě titulů Kungfu Fighting a Kumite (která se snad ještě připravuje) se mi nic jiného nevybavuje. Během zaří by se však tato situace mohla o hodně zlepšit, protože na displeje SP/PPC by měli přijít nelítostní bojovnící ve hře Barbarians…
Meče, svaly, krvežíznivé boje. Zabít nebo být zabit – tak přesně to je motto této připravované bojové hry. V roli barbara bude procházet ručně vykresleným fantasy světem, atmosféru by měla dokreslovat dobová hudba. Hra by měla být k dispozici ještě v průběhu září, více informací kolem této očekávané hry bohužel na povrch neprosáklo a nám nezbývá, než se spokojit s několika málo screenshoty.

Screenshoty:

Hra vyjde ve verzi pro SP/PPC

O předposlední hře toho je známo ještě méně, než v případě Barbarians. Nepůjde vlastně jen o jednu hru, ale celý balík erotických her s názvem Sexy Game Pack.

Eliminator

Jako pověstná třešnička na dortu nastupuje titul poslední, kterým je hra Eliminator. Půjde o vesmírnou střílečku a jak napovídá název, hlavním úkolem bude zlikvidovat nepřátele, co se Vám postaví do cesty. Autoři hry slibují ovládání optimalizované pro SP/PPC, 3d modely protivníků a spoustu akce.

Screenshoty:

Hra bude určena jen uživatelům Pocket PC

Autor článku Radek Mikudík
Radek Mikudík

Kapitoly článku