Počítače Microsoft Surface se oficiálně začínají prodávat na českém a slovenském trhu

Family 4x 01

Microsoft dnes nepředstavil pouze počítače Surface Laptop Go a nový Surface Pro X, ale také přišel se zásadním oznámením, které se dotýká českého a slovenského trhu. Od dnešního dne budou počítače Microsoft Surface oficiálně prodávány v České republice, na Slovensku a v dalších devíti evropských zemích.

Počítače Surface oficiálně na českém trhu

Microsoft bude zařízení Surface na českém trhu prodávat prostřednictvím svých partnerů Alza, CZC, Mall a Datart, přičemž české zastoupení Microsoftu usiluje i o prodej napřímo prostřednictvím svého webového obchodu.

V plánu je také výroba počítačů Surface s českými popisky klávesnic, zatím však budou dodávány pouze s anglickými klávesnicemi, popř. jejich partnerskou modifikací, tedy dodatečným gravírováním českých znaků. Jelikož je Česká republika oficiálním trhem, měla by se k nám dostávat nová zařízení Surface v první vlně prodejů.

Cena a dostupnost nových modelů

Na českém trhu se dnes představený Surface Go začne prodávat 27. října. Oficiální českou cenu zatím neznáme, nicméně v USA se bude prodávat za 699 dolarů (přibližně 16 300 Kč bez DPH, varianta s 8 GB RAM a 128GB SSD diskem).

Cena Surface Pro X bude v USA startovat na 999 dolarech (23 300 Kč bez DPH u varianty s 8GB RAM a 128GB SSD diskem, nicméně se jde o starší model s Microsoft SQ1). Varianta SQ2 (16 GB RAM a 256 GB) startuje na 1 499 USD (34 900 Kč bez DPH). Nejvybavenější verze s 512GB SSD diskem (SQ2) vyjde na 1 799 USD (41 900 Kč bez DPH). Jakmile budeme znát lokální ceny, do článku je doplníme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku