Domů » Bleskovky » Po vzoru HTC HD2: Lumia 950 XL rozjela Windows 10

Po vzoru HTC HD2: Lumia 950 XL rozjela Windows 10

Ačkoli je coby nejlepší nástroj pro flashování nových verzí operačních systémů považován dnes již legendární HTC HD2 (recenze), možná začíná svítat na nové časy. Malou výhru si nyní odnáší Lumia 950 XL (recenze) od Microsoftu, na které se podařilo zprovoznit Windows 10 určený pro zařízení s procesory ARM.

Aby se podobná věc vůbec podařila, bylo zapotřebí upravit původní zavaděč UEFI. Celou práci měl na starost hacker Ben | imbushuo a zřejmě nešlo vše zase tak snadno, jak se může na první pohled zdát. Úpravy původního zavaděče přitom započaly již minulý měsíc a trvaly dodnes.

Bezpochyby nebude telefon fungovat zcela korektně, je však s podivem, kam až se dá zajít, pokud danému zařízení skončí oficiální podpora ze strany výrobce.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Diskuze k článku

  1. „Bezpochyby nebude telefon fungovat ZCELA korektně“ – poslední odstavec pan redaktor dopsal, aniž by věděl o čem byl originální článek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).