Domů » Bleskovky » Po levných telefonech je poptávka, tvrdí šéf OnePlus. Sami ale žádný nemají

Po levných telefonech je poptávka, tvrdí šéf OnePlus. Sami ale žádný nemají

Pete Lau, CEO společnosti OnePlus, v nedávném rozhovoru pro Fast Company prozradil spoustu zajímavých informací. Kromě toho, že OnePlus chce vytvořit celou řadu produktů, které bude spojovat ekosystém, jsme se dozvěděli nastínění strategie, kterou bude tato čínská společnost do budoucna razit. Podle slov Pete Lau se OnePlus částečně vrátí ke svým kořenům a přinese zařízení s extrémně lákavým poměrem ceny a výkonu. V širším kontextu to zní jako strategie, kterou sice nebude snadné uskutečnit, ale pokud se povede, bude OnePlus lákavější než kdy dříve.

OnePlus 8 Lite 3
Spekuluje se, že OnePlus Z/8 Lite by mohl být telefonem s perfektním poměrem ceny a výkonu. Pete Lau tuto informaci nepřímo potvrdil

Tip: Tajemný OnePlus Z se odhaluje na prvních snímcích a poodkrývá výbavu

Cílem je dostat zařízení OnePlus mezi co největší počet lidí a vytvořit tak ekosystém produktů. K tomu má v první fázi pomoci cenově dostupný telefon, který by se měl představit již brzy. Nejprve však bude dostupný pouze pro indický trh, který je pro OnePlus velmi důležitý. O něco později se dostane do prodeje i ve zbytku světa.

Prémiové vlajkové modely, kterým se údajně daří velmi dobře, budou nadále pokračovat a jejich ceny se pravděpodobně měnit nebudou. Cenově dostupné telefony od OnePlus jsou však již na cestě a v budoucnu mohou mít větší dosah a důležitost než se na první pohled zdá.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

3 komentářů

  1. oneplus dělaly dřív super telefony za dobrý peníze, ale teďka už tam nic extra není – cena vysoká, výbava stejná jako konkurence. OnePlus 8 Pro je fajn, ale v ČR se nedá sehnat stejně.

  2. Tak ať zlevní ty stávající. Pamatuji doby, kdy OnePlus začínalo na opravdu rozumných cenách. S každým novým modelem přišlo už jen a jen zdražení. Nechci říci, že by OnePlus byly špatné telefony i když nemají slot na paměťové karty. Naopak v mnoha ohledech patří ke špičce. Jen ty ceny už jsou jaksi mimo mísu a v současné situaci je mnohem lepší kupovat starší modely jak žhavé novinky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).