Domů » Bleskovky » PlayStation 5: známe cenu, datum uvedení na trh i seznam her, které vyjdou souběžně s konzolí

PlayStation 5: známe cenu, datum uvedení na trh i seznam her, které vyjdou souběžně s konzolí

Společnost Sony v rámci digitální prezentace s výmluvným názvem „PS5 Showcase“ odtajnila cenu a datum uvedení na trh PlayStationu 5. Očekávaná konzole se objeví na pultech českých obchodů 19. listopadu (ve vybraných regionech, mezi něž patří třeba Spojené státy, bude k mání už o týden dřív), přičemž ke spuštění předobjednávek dojde u vybraných prodejců už zítra, tedy 17. září. Za variantu bez mechaniky, kterou Sony nazývá „Digital Edition“, lidé zaplatí 10 790 korun. Standardní PS5 pak vyjde na 13 490 korun.

playstation 5 2
Nová generace herní konzole PlayStation 5

Souběžně s konzolí dorazí třeba nový Spider-Man

Nový PlayStation doprovodí na trh také první várka exkluzivních titulů v čele s akčním dobrodružstvím Spider-Man: Miles Morales. Milovníci her s nelítostnou obtížností se mohou těšit na remake legendární hry Demon’s Souls, za nímž stojí vývojáři z týmu Bluepoint Games (mj. autoři remaku Shadow of the Colossus).

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales - Gameplay Demo | PS5

Souběžně s novou konzolí vyjde rovněž zběsilá akce Devil May Cry V, která sice debutovala už loni, nyní však dostane vylepšenou „Special Edition“. Počítat můžeme také s  arkádovými závody Destruction All Stars či roztomilou hopsačkou Sackboy A Big Adventure.

Devil May Cry 5 Special Edition - Announcement Trailer | PS5

PlayStation Plus Collection

Dočkali jsme se také představení nového benefitu v rámci předplatitelské služby PS+. Majitelé PS5 si díky získají neomezený přístup k vybraným titulům, které definovaly stále ještě současnou generaci PlayStationu. Nechybí mezi nimi tituly jako Uncharted 4: Thief’s End, Bloodborne, Batman: Arkham Knight, Fallout 4 či God of War a mnoho dalších oceňovaných her.

playstation 5
Nová generace herní konzole PlayStation 5

Nepřehlédněte: Takhle vypadá bájný Xbox Series S. Známe ceny nových next-gen konzolí

V současné době tedy známe ceny i data vydání obou hlavních konkurentů. Microsoft tyto informace neplánovaně odtajnil už v průběhu minulého týdne.

Na kterou konzoli se nejvíce těšíte a jakou hru si na ní případně zahrajete jako první? Dejte nám vědět do komentářů 😊

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.