Domů » Bleskovky » Konec spekulací: známe oficiální českou cenu a datum prodeje Xbox Series X

Konec spekulací: známe oficiální českou cenu a datum prodeje Xbox Series X

Konec spekulací. Microsoft oficiálně potvrdil cenu, datum uvedení na trh i start předobjednávek očekávané konzole Xbox Series X. Informace už včera v noci našeho času zveřejnil technologický portál Windows Central. Nová konzole skutečně vstoupí na trh 10. listopadu, přičemž ke spuštění předobjednávek dojde už 22. září. Xbox Series X pořídíte v České republice za 12 999 korun, což na Twitteru potvrdilo české zastoupení Xboxu.

xbox series s x cz ceny

Games Pass + EA Play

Společně s oficiálním datem vydání nové konzole se Microsoft podělil také o novinku, která potěší nejen stávající předplatitele Xbox Game Pass Ultimate, ale má potenciál přilákat i mnoho nových. Portfolio oblíbené služby se totiž rozšíří o nabídku programu EA Play, v jehož rámci si můžete zahrát plejádu her od společnosti Electronic Arts, a to včetně virtuálního fotbálku FIFA 20 či povedené střílečky Titanfall 2.

Get EA Play with Xbox Game Pass Ultimate & Xbox Game Pass for PC this Holiday

Celkově se Game Pass Ultimate díky integraci EA Play rozroste o 60 titulů, aniž by došlo k navýšení měsíčního poplatku, který v Česku činí 339 korun. Nabídka platí nejen pro konzole, ale také pro Game Pass na PC.

Xbox Series S: oficiální specifikace

Microsoft v průběhu dne zveřejnil také další podrobnosti o levnějším Xboxu Series S. Konzole cílí především na hráče, kteří by rádi ušetřili a nutně nevyžadují hraní v rozlišení 4K.

Tip: Vše, co potřebujete vědět o Xbox Series X. Máme kompletní specifikace

Na Xboxu Series S si podle Microsoftu zahrajete stejné tituly jako na výkonnějším Series X. Jediným kompromisem by mělo být nižší rozlišení, i tak by si ale konzole měla poradit s velkorysým rozlišením 1440p.

O plynulý výkon se bude starat 8jádrový procesor s architekturou Zen 2 od AMD, taktovaný na 3,6 GHz, a grafická karta s architekturou RDNA 2 od stejného výrobce. Konzole nabídne 10 GB GDDR6 RAM a SSD jednotku se stejnou technologií jako v případě Series X. Počet snímků za vteřinu se bude lišit v závislosti na konkrétním titulu. Například Gears 5 v režimu pro více hráčů si na Series S užijete ve 120 FPS.

Xbox Series S: česká cena a datum zahájení prodeje

Rovněž máme k dispozici poctivou sadu obrázků, z níž si o velikosti a vzhledu konzole můžete udělat poměrně jasnou představu. Xbox Series S vstoupí na pulty obchodů 10. listopadu a předobjednávky startují 22. září. Konzoli u nás zakoupíte za 7 999 korun.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

7 komentářů

  1. Xko vrelo ocakavam a cena je viac nez prijatelna 👌

  2. Tak snad bude PS5 za podobnou cenu :D

  3. X? Kde jsem jenom to oznaceni videl? Co tak trocha originality, Microsofte?

  4. tohle se MS mega povedlo. Těším se až si ji budu moct objednat :)

  5. Služba Xbox Game Pass Ultimate môže byť tým žolíkom pre Microsoft. A hrobárom pre Sony.

    • Hrobařem Sony asi nebude, ale rozhodně je kombinace Game Pass (Ultimate) a Xcloud silnou výhodou MS. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).