Domů » Bleskovky » PlayStation 5 v hrubých obrysech: integrované SSD, podpora ray tracingu a 8K

PlayStation 5 v hrubých obrysech: integrované SSD, podpora ray tracingu a 8K

V příštím roce bychom se měli dočkat nových herních konzolí, a to jak od Microsoftu, tak od Sony. Jaké novinky od nich můžeme očekávat?

Pouze „cloudový“ Xbox zatím není v plánu

Nové Xboxy by měly klást důraz na cloudové hraní, avšak podle nedávného vyjádření šéfa herní divize Phila Spencera bude nadále možné hrát hry lokálně; „cloudový“ Xbox odkázaný pouze na streamování prý zatím není v plánu. Phil Spencer nicméně uznal, že streamování her je nevyhnutelné, neboť se jedná o jeden ze směrů, kterými se herní průmysl vydal.

PlayStation 5 nabídne výrazné zrychlení

V příštím roce bychom se také měli dočkat nového PlayStationu 5, který má být konzolí nové generace, a nikoliv pouhým upgradem předchozí verze. Některé detaily o nové konzoli prozradil Mark Cerny, hlavní systémový architekt současného PlayStationu 4.

playstation

Srdcem se má stát procesor založený na třetí generaci AMD Ryzen s osmi jádry nové 7nm mikroarchitektury Zen 2, o grafické operace se postará upravená karta z rodiny Radeon Navi s podporou ray tracingu a výstupu v rozlišení až 8K, lze předpokládat, že minimálním standardem bude obnovovací frekvence obrazu 60 fps.

Leaker Komachi na svém Twitteru odhalil takty grafického procesoru, pokud se tyto hodnoty potvrdí, měl by PlayStation 5 dosahovat grafického výkonu cca 9,2 TFlops, tedy srovnatelného s grafickou kartou GeForce RTX 2080.

Nový PlayStation také konečně vymění klasický HDD za rychlejší SSD. Na další informace o PlayStationu 5 si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments