Playboy chystá vlastní metaverse. Vypadá jako Minecraft pro dospělé – SMARTmania.cz

Playboy chystá vlastní metaverse. Vypadá jako Minecraft pro dospělé

metamansion playboy 3

Metaverse se v poslední době skloňuje možná až příliš často na to, že většina z těch, kteří jej vyslovují, nemají příliš potuchy o tom, co to vlastně je a jak jej vytvořit. Firmy nicméně cítí v této oblasti nejen velký potenciál do budoucna, ale především velký balík peněz, který se v něm možná ukrývá. Tuto příležitost si nemohl nechat ujít ani ikonický pánský magazín Playboy, který se pochlubil prvními snímky z vlastní vize metaverse.

Virtuální vesmír nese název MetaMansion, jenž odkazuje na ikonickou rezidenci Playboye, kde žil jeho zakladatel Hugh Hefner. Magazín není na tvorbu vlastního metaverse sám, ale pomáhá mu firma The Sandbox. Pokud jde o originalitu, tou MetaMansion zrovna dvakrát neoplývá – s trochou nadsázky lze říci, že se jedná o Minecraft pro dospělé.

Metaverse Playboye by měl obsahovat jednoduché hry a umožňovat virtuální sociální setkání. Ke slovu časem přijdou také nákupy skrze kryptoměny. O úspěchu MetaMansion šéfstratég značky Rachel Webber rozhodně nepochybuje. „Svět a životní styl Playboy Mansion je něco, co bylo snem každého. Příležitost vytvořit virtuální prostředí, do kterého může vstoupit celá řada lidí, si nemůžeme nechat ujít a velmi se těšíme, až jí proměníme ve skutečnost,“ pronesla. Playboy se rozhodně nových technologií nebojí – v loňském roce magazín vydal 12 tisíc NFT s názvem Rabbitars.metaverse virtualni realita pexels erik mcleanNepřehlédněte

Metaverse: čeká nás život ve virtuální realitě, nebo jde o promyšlený marketing?

Virtuální svět v podání Playboye ovšem vzbuzuje také jistou kontroverzi. Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu deepfake pornografie a šíření nekonsensuálního porna a prostituce mají někteří obavy, že Playboy příliš nepřispěje k eliminaci či alespoň omezení těchto nekalých jevů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku