Sledujte nás na YouTube

Platforma Android Wear nabídne větší nezávislost na spárovaném smartphonu: Update přijde ještě letos

Kromě hodinek Samsung Gear S, které fungují v podstatě jako malý smartphone připevněný k vašemu zápěstí, je většina ostatní nositelné elektroniky pro plnohodnotné použití závislá na spárovaném zařízení. Na úplné osamostatnění ještě není platforma Android Wear připravena, nicméně Google chystá na konec letošního roku update, který potěší zejména sportovce.

  

Ti budou moci nechat například při běhu svůj telefon doma, hodinky s platformou Android Wear budou nově umět zaznamenávat trasu přímo na základě dat z vestavěného GPS čipu, po návratu pak budou hodinky dodatečně synchronizovány se smartphonem. Také bude přidána podpora Bluetooth sluchátek a headsetů, tudíž bude možné poslouchat bezdrátově hudbu přímo z paměti hodinek.

 

Vývojáři aplikací dostanou možnost publikovat na Google Play Store vlastní číselníky. Již tento týden má přijít aktualizace, která má zlepšit uživatelskou zkušenost a přidat nové hlasové příkazy, ostatní změny mají přijít do konce letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *