Plány Samsungu na příští rok: navýšit prodeje smartphonů, zejména těch nejdražších

Galaxy S22 Ultra Back

Samsung v minulém týdnu zveřejnil výsledky svého hospodaření za uplynulý kvartál a zároveň poskytl vyhlídky nejen na příští čtvrtletí, ale i na celý příští rok. Korejský gigant nepočítá s tím, že se trh se smartphony v krátkodobém horizontu uzdraví, přesto si pro rok 2023 stanovil vyšší cíle než pro ten letošní.

Cílem Samsungu je prodat v příštím roce 270 milionů smartphonů, což je o 10 milionů více, než se očekává letos. I přes tento ambiciózní plán se jedná o nižší číslo, než na jaké jsme byli zvyklí v minulosti, kdy byl průměrný roční odbyt okolo 300 milionů, v rekordním roce 2017 dokonce 320 milionů kusů.Galaxy S23 4Nepřehlédněte

Galaxy S23 a S23+ si polepší ve výdrži. O kolik naroste kapacita akumulátorů?

Tahouny prodejů by měly být v příštím roce vrcholné modely z řad Galaxy S a Galaxy Z – jen těch by chtěli Korejci prodat více než 60 milionů. Zatímco od vlajkových modelů Galaxy S23 žádná velká překvapení neočekáváme, u skládaček by mohla být situace zajímavější – podle korejských zdrojů se u příští generace máme dočkat nového designu, zvýšené odolnosti a méně viditelné rýhy v displeji.

samsung galaxy z fold 4 z flip 4

Důrazem na dražší modely by chtěla korejská firma zlepšit svoji ziskovost, neboť na nich má vyšší marže než na levnějších telefonech řad Galaxy A a Galaxy M. Ty ale tvoří většinu prodaných kusů, především díky nim je Samsung i nadále jedničkou na trhu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku